adplus-dvertising

Gece kuşatılan PKK mağarasını sabah JÖH timi yerle bir etti!

Şırnak'ta içerisinde PKK'lı teröristlerin olduğu tespit edilen mağara gece saatlerinde kuşatıldı. Sabah saatlerine geldiğinde ise operasyon düzenleyen JÖH timleri mağarada bulunan 6 teröristi etkisiz hale getirdi.
Takip et
Gece kuşatılan PKK mağarasını sabah JÖH timi yerle bir etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şırnak Bestler Dereler’de biri ‘kırmızı’, diğeri ‘turuncu’ listede olmak üzere 10 teröristin öldürüldüğü operasyonun ayrıntıları gün yüzüne çıktı. PKK’nın sözde Botan saha sorumlusu Özgür Gabar kod isimli Fırat Şişman’ın da aralarında bulunduğu teröristlerin Irak üstünden Türkiye’ye sızdığı bilgisi alındı.’lardan alınan görüntüler, anlık olarak alandaki Jandarma Özel Harekat (JÖH) timine aktarıldı.

AYAK İZİNDEN TAKİP

Sınırın sıfır noktasına inen JÖH timi, 4 teröristi öldürdü. 6 PKK’lı ise orman ve derin vadilere girerek, izini kaybettirdi. JÖH timi, ayak izlerini takip ederek kaçan 6 teröristin 10 kilometre uzaktaki bir mağarada saklandığını belirledi ve etrafını sardı. Geceyi teröristlere 100 metre mesafede ağaç ve çalılıkların altında geçirdi. Şafakla beraber girilen çatışmanın sonrasında 6 terörist öldürüldü. Operasyonda öldürülen Fırat Şişman’ın başına 10 milyon TL ödül konmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.