Gazze’de ateşkes için geri sayım başladı!

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Gazze’de ateşkese bir yahut iki gün içinde varılacağını tahmin ettiğini belirtti.
Takip et
Gazze’de ateşkes için geri sayım başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Lübnan merkezli el-Meyadin televizyon kanalına konuşan Ebu Merzuk, ateşkes için gösterilen çabaların başarıya ulaşacağı beklentisinde olduğunu söyledi.

Ebu Merzuk, “Gazze’de ateşkese bir yahut iki gün içinde varılacağını tahmin ediyorum.” diyerek konuştu.

İsrail’in birçok cephede savaşmaya gücünün olmadığını dile getiren Ebu Merzuk, Tel Aviv’in “bundan dolayı da üstüne cehennem kapılarının açılmasından oldukça endişeli olduğu” yorumunu yaptı.

ABD’nin başlangıçta konuyu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) görüşmeyi kabul etmediğini hatırlatan Ebu Merzuk, “Washington’un tutumu, Filistin direnişinin Tel Aviv’i vurmasından sonra değişti.” değerlendirmesinde bulundu.

Dün AFP ismini açıklamadığı bir askeri yetkiliye dayandırdığı haberinde İsrail’in ateşkesi değerlendirdiği bilgisine yer vermişti.

Kimliğinin gizli kalması şartıyla AFP’ye konuşan kaynak, ‘Ateşkes için doğru anın ne zaman olduğuna bakıyoruz’ demişti.

Aynı haberde İsrail’in lüzumlu görülmesi halinde operasyonları sürdürme yönünde karar alabileceğinin de altı çizilmişti.

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 64’ü çocuk, 38’i kadın olmak üzere 217 Filistinli yaşamını yitirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.