adplus-dvertising

Gaziosmanpaşa’da matkap ile kasayı deldiler!

Gaziosmanpaşa’da 5 hırsızın cep telefonu satılan dükkana girerek saat ve telefonları çaldıkları anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Dükkân sahibi Gökhan Belet, mağdur olduğunu söyleyerek, yetkililerden yardım istedi.
Takip et
Gaziosmanpaşa’da matkap ile kasayı deldiler!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 8 Nisan gecesi Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üstünde bulunan bir dükkanda yaşandı. İddialara göre, zanlılar gece saatlerinde cep telefonu dükkanının kepenklerini kumanda ile açıp içeri girdi. Zanlılar dükkanda bulunan kasayı matkap ile delerek açmayı başardı. Kasanın içindeki saat ve telefonlara çalan zanlılar kayıplara karıştı. Ertesi sabah dükkana gelen Gökhan Belet kasanın açık olduğunu gördü. Kasada cep telefonları ve saatlerin olmadığını fark eden Gökhan Belet, vaziyeti polis ekiplerine haber verdi. Belet, olay yerinde araştırmalarını yapan polis ekiplerinin 5 zanlıdan 2’sini yakaladığını belirtti.

“Yuvarlak demir parçaları buldum”

Olaydan 1 hafta sonra dükkanını açtığını belirten Belet, “1 hafta dükkan açmadım. Bir hafta sonra geldim. Temizlik yapayım, tekrar ayağa kalkayım, işimi gücüme bakayım dedim. Kasanın kapısı gene ardına kadar açıktı. Kasayı temizlik yaparken çevirdim. Yerde demir talaşları, yuvarlak demir parçaları buldum. Kasaya dikkatli bakınca iki adet delik olduğunu gördüm. Sonra kasacı çağırdım. Deliklerin fotoğraflarını çektim. Tekrar olay yeri araştırmaya gittim. Bunlar var dedim” dedi.

Gaziosmanpaşa’da matkap ile kasayı deldiler!

“200 – 220 bin lira dolaylarında zararım var şu anda”

Zararının çok olduğunu belirten Belet, “Polisler iki tanesini yakalıyorlar. Bir gün sonra birisini serbest bırakıyorlar. İçeride olan Moldovyalıymış. Şuanda bize bilgi verilmiyorlar. Bunu niye bıraktın, görüntüdeki adam bu. Benim size verdiğim güvenlik kamerasındaki adam bu. Yakaladığınız adam bu. Niye serbest bırakılıyor? Benim burada 160 bin liralık telefonum gitti. Kasamın içinde saatlerim gitti. Yaklaşık 200 – 220 bin lira zararım var. Biri serbest bırakılmış. Öbür 3 kişi de firar. Öbür 3 kişiye de ulaşın. Bunlar buradan bu malı çaldı. Gitti başka bir yerde sattı. Atıyorum, 100 bin liraya sattılar. Aralarında bölüştüler. Bu adamların evlerinde 80 bin lira para bulunmuş” ifadelerini kullandı.

Dükkâna giriş anları çevredeki kameralara yansıdı

Dükkânın çevresinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerinde 5 zanlının farklı yerlerde dolaşıp etrafta keşif yaptığı görülüyor. 5 zanlıdan 2’si dükkânın önüne gelerek kepenkleri açıp içeri giriyor. Dükkândan aldıkları saat ve telefonları sırtlayıp kaçan 2 zanlının çıkış anları güvenlik kameralarına an be an yansıyor. Hırsızlardan öbür 2’sinin de kaçarak uzaklaştığı görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.