Gaziantep’teki karakol saldırısının talimatını etkisiz hale getirilen kırmızı kategorideki terörist vermiş

Bölücü terör örgütü tarafından 2015 yılında Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki 25 Aralık Polis Merkez Amirliğine uzun namlulu ve lav silahlarıyla gerçekleştirilen saldırının detayları belli oldu. Emniyet ve jandarma birimlerinin titiz çalışmasıyla saldırı talimatını etkisiz hale getirilen kırmızı kategorideki terörist Erhan Porsipi kod adlı İshak Özçaktu’nun verdiği ortaya çıktı.
Takip et
Gaziantep’teki karakol saldırısının talimatını etkisiz hale getirilen kırmızı kategorideki terörist vermiş
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yıldırım Operasyonu kapsamında 3 Ekim’de Diyarbakır’ın Lice kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca operasyon gerçekleştirilmiş, PKK/PYD terör örgütünün sözde özel kuvvetler sorumlusu etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde örgüte ait bilgilerin olduğu dijital materyaller bulundu. Söz konusu materyaller incelendiğinde S.D. ve R.Ö. adlı şahıslarla ilgili bilgilere ulaşıldı. Şahısların 26 Ağustos 2015 tarihinde Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki 25 Aralık Polis Merkez Amirliğine uzun namlulu ve lav silahlarıyla saldıran teröristlerin mühimmatlarının taşınmasına ve eylemi gerçekleştirecekleri noktaya varmalarına yardım ettikleri tespit edildi. Ayrıca şahısların bombalı eylemde kullanılacak olan yüklü patlayıcı maddeyi Adana’ya götürdükleri belirlendi. Elde edilen bilgiler üzerine emniyet ve jandarma birimlerinin titiz çalışmayla S.D. ve R.Ö. yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerin tutuklanmasına karar verildi.

SALDIRI TALİMATINI ERHAN PORSİPİ KOD ADLI İSHAK ÖZÇAKTU VERMİŞ

R.Ö., güvenlik güçlerine verdiği ifadede Gaziantep’teki 25 Aralık Karakoluna yönelik saldırının nasıl gerçekleştiğiyle ilgili detayları anlattı. R.Ö., S.D. ile birlikte Diyarbakır Lice kırsalında kırmızı kategoride aranan Erhan Porsipi kod adlı İshak Özçaktu isimli örgüt mensubunun da arasında olduğu 3 örgüt mensubu ile görüştüklerini, buradan aldıkları talimatla mühimmatları Gaziantep’e getirdiklerini söyledi. R.Ö., mühimmatları saldırıyı gerçekleştiren iki örgüt mensubuna teslim ettiklerini ve saldırı gerçekleşene kadar teröristlerin ikametinde kaldıklarını ifade etti. S.D.’nin eylemi gerçekleştiren teröristleri alarak 25 Aralık Polis Merkez Amirliği’ne yakın bir noktaya götürdüğünü, burada uzun namlulu ve lav silahlarıyla karakola yönelik saldırının gerçekleştirildiğini söyleyen R.Ö., saldırıdan sonra S.D.’nin eylemi gerçekleştiren teröristleri alarak kırsal alana götürdüğünü ifade etti. Ayrıca R.Ö. ifadesinde, S.D.’nin bombalı eylemde kullanmak üzere Adana’ya patlayıcı madde götürdüğünü ve E.D. adlı isimli şahsa teslim ettiğini kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.