Gaziantep’te yavru köpeğin kulağını ve bacağını bıçakla kestiler!

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 6 aylık olduğu tespit edilen köpeğin sağ arka ayağı ile iki kulağını bıçakla kesti.
Takip et
Gaziantep’te yavru köpeğin kulağını ve bacağını bıçakla kestiler!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinin kırsal Kasaba Mahallesi’nde sağ arka ayağı ile kulakları bıçakla kesilmiş yavru köpeği fark edenler, Gaziantep Canlı Yaşamı İyileştirme Derneği’ni arayıp bilgi verdi.

Bunun üstüne ilçeye giden dernek mensupları, köpeği teslim alarak tedavi için kliniğe getirdi. 6 aylık olduğu tespit edilen köpeğin, ayak kısmı kesilen bacağın kangren olduğu belirlendi. Köpeğin tedavisini yapan veteriner hekim Gizem Yıldırım Akdemir, gerçekleştirilecek ameliyatla köpeğin bacağı kurtarılamazsa, protez takılacağını belirtti.

Gaziantep’te yavru köpeğin kulağını ve bacağını bıçakla kestiler!

“VAHŞİCE YAPILMIŞ BİR ŞEY BU”

Köpeğin ciddi sağlık sorunlarının olduğunu söyleyen Akdemir, “Bu yavrumuzun tespitlerimize göre ayağı kesilmiş. Gene kesilen bacakta da boğumlar fark ettik. Ayağı kesildikten sonra çok kan kaybedince muhtemelen kanamayı durdurmak için ip ya da tel ile bağlanmış. Vahşice yapılmış bir şey bu. Yavru köpeğimizin ayağı muhtemelen balta yahut bıçak ile kesilmiş. Kesilen yer bağlandığı için de köpeğimiz kangren olmuş. Bacağın kangren olan kısmını kesmek mecburiyetinde kalabiliriz. Bu Şekilde olursa da protez takma olasılığını değerlendireceğiz. Ortalama 6 aylık olan köpeğin kulakları da kesilmiş” diyerek konuştu.

Gaziantep’te yavru köpeğin kulağını ve bacağını bıçakla kestiler!

Köpeği teslim alarak tedavisini yaptıran Canlı Yaşamı İyileştirme Derneği yöneticilerinden Cemal Güneş, “Bu yavrumuzu ihbar üstüne bulduk. Yavru köpeğimizi ayağı ve kulakları kesilerek sokağa atılmış halde görünce hemen vaziyeti Gaziantep Barosu Hayvan Hakları komisyonu Veteriner Hekimler Odası’na ilettik. Hep beraber bu konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’te yavru köpeğin kulağını ve bacağını bıçakla kestiler!

Gaziantep Veteriner Hekimler Odası Başkanı Meltem Peri ise hayvanlara uygulanan şiddetin sonlanmasını istedi. Oda olarak yavru köpeğin tedavi sürecini yakından takip edeceklerini anlatan Peri, “Bu yavrumuza dışarıdan bir müdahale söz konusu. Birileri tarafından canı acıtılmış. Hukuki olarak bunu yapan kişinin cezalandırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu arada güvenlik kuvvetleri, köpeğe işkence uygulayan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.