Gaziantep’te Uyuşturucu Operasyonu! 56 Kişi Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada 6 ayda Gaziantep'te uyuşturucunun biteceğini söyledi. Gaziantep'te 3. büyük operasyon yapıldı.
Takip et
Gaziantep’te Uyuşturucu Operasyonu! 56 Kişi Gözaltına Alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı bir açıklamada, Gaziantep’te 6 ayda uyuşturucunun bitirileceğini söyledi. Bu açıklamadan sonra 3. büyük operasyon yapılırken, 56 kişi gözaltına alındı ve yaklaşık olarak 6,5 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Gaziantep’te Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına araç hibe törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada bir konuşma yaptı ve kentin en büyük sorunlarından birinin uyuşturucu olduğunu belirtti. Gaziantep’te 6 aydan sonra uyuşturucu meselesini kimsenin ağzına alamayacağını söyleyen Soylu, “Bu kadar açık söylüyorum. Usullerini de biliyor arkadaşlar. Adalet Bakanımız duymasın. Bir usulümüz var.” dedi. Soylu’nun bu açıklamalarında sonra Antep’te uyuşturucu operasyonlarına hız verildi ve son operasyon da Hoşgör, Cumhuriyet, Turan Emeksiz, Gümüştekin ve Yukarıbayır mahallelerine yapıldı. Yaklaşık olarak 960 polisin katıldığı operasyonda, helikopter, drone ve dedektör köpekleri de yer aldı. 3 gün boyunca ve 24 saat esaslı devam eden operasyonda, bahsi geçen mahalleler yoğun güvenlik önemleri ile arandı ve polis ekipleri mahalleye giriş çıkışlarda kimlik kontrolü yaptı.

BİRÇOK YERDE ARAMA YAPILDI

Torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda, 54 ikamet, 157 umuma açık yer, 2 bin 330 araç ve 9 bin 300 şahıs üzerinde arama yapılırken, 5 Kilo 300 gram esrar, 450 gram eroin, 550 gram metamfetamin (ateş-buz), 230 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 380 adet captagon hap, 260 adet extacy hap, 5 adet hassas terazi, 2 adet tabanca ve 2 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Ayrıca baskınlarda uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından 56 kişi gözaltına alındı.

İlk operasyon 5 Kasım’da gerçekleştirilirken 53 kişi gözaltına alındı ve birçok uyuşturucu madde ele geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.