adplus-dvertising

Gaziantep’te Salçaya Konulacak Domatesler İmha Edildi

Gaziantep’te İslahiye ilçesinde zabıtanın yaptığı denetimlerde, bir depoda bulunan ve salça ile toz biber yapımında kullanılacağı belirlenen atık domates posalarına el koyuldu. Posalar imha edildi.
Takip et
Gaziantep’te Salçaya Konulacak Domatesler İmha Edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, polis eşliğinde Beyler Mahallesi’ndeki bir depoya denetime gidildi. Çuvallar içerisinde bekletilen 25 ton domates posası ele geçirildi. Hayvana bile yedirilmez denilen posaların, toz biber ve salça yapımında kullanılacağı ortaya çıktı. Posalar zabıtalar eşliğinde yakılarak imha edildi.

Gaziantep’te Salçaya Konulacak Domatesler İmha Edildi

“HAYVANA BİLE YEDİRİLMEZ!”

İslahiye Belediyesi Zabıta Amiri Sedat Balta, “İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü ile birlikte yaptığımız kontroller sonucunda, bir ambarda yaklaşık 25 ton domates posası ele geçirildi. Gıda üretiminde kullanılan domates posasını insanın tüketmesi halinde sağlığına zarar vereceği ve hatta hayvana dahi yedirilemeyecek katkı maddeleri olduğu anlaşıldı. Gıda mühendisleri tarafından yapılan incelemenin ardından imhasına karar verilen domates posasını zabıtamız kontrolünde yakarak imhasını yapmaktayız. İlçemiz biber üretiminde önemli tesislere sahip. Biber kalitesini gölgelemenin yanında insan sağlığını tehdit eden merdiven altı üretim yapılmasına asla izin vermeyeceğiz. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.