Gaziantep’te Öğrenci Kartı Teklifi AK Parti Tarafından Reddedildi

Gaziantep'te CHP'li belediye meclisi üyelerinin öğrenciler için 120 binişlik ulaşım kartlarının 50 liraya satılması teklifi AK Parti tarafından reddedildi.

Gaziantep’te CHP’li belediye meclis üyeleri tarafınca Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisine verilen “aylık 120 binişlik ulaşım kartının 50 TL olarak tespit edilmesi” teklifi AK Partili meclis üyelerinin oyları ile kabul edilmedi.


ÖĞRENCİLER 50 KURUŞUN HESABINI YAPIYOR

Karara tepkisini açıklayan öğrenciler, ekonomik kriz sebebiyle 50 kuruşun dahi hesabını yapar durumda olduklarını ifade ettiler.

Hemşirelik ikinci sınıf öğrencisi Zübeyde isimli bir genç, aldığı 500 lira kredinin 340’ını yurda, 100-120 lirasını da ulaşıma ödediğini ve kendisine kalan para ile bir kitap dahi alamadığını söyledi.

Kente geldiği günden beri devamlı ailesinden para istemek mecburiyetinde olduğunu söyleyen genç, 50 kuruşun, 1 liranın dahi hesabını yapar duruma geldiğini kaydetti.

“GÜNÜ KURTARMANIN HESABINI YAPIYORUZ”

Zübeyde, “Konserler, tiyatrolar 60 liradan başlıyor, ben ve benim gibi birçok kişi günü kurtarmanın hesabını yapıyor. Öğrencilere bu indirimi çok görenler bizim durumumuzdan anlayamazlar” dedi.

“KARARA ŞAŞIRMADIM”

Hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ömer ise ortalama 120 lira olan aylık yol masrafının 50 liraya düşürülmesinin AK Parti tarafından reddedilmesinin kendisini şaşırtmadığını söyledi. “Gelecek gençlerindir” sözlerini dillerinden düşürmeyen idarecilerin gençler için olumlu bir şey yapmadığını söyleyen Ömer, üniversitelerin bir ticarethaneye döndüğünü ve iktidarın da üniversite öğrencilerine müşteri gözüyle baktığını söyledi.


Normal koşullarda bir geliri bulunmayan öğrenci için 50 lira yol parasının dahi fazla olduğunu söyleyen Ömer, teklifin belediye meclisinde yeniden tartışılarak geçmesini istedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı