Gaziantep maske üretiminde merkez olacak!

Gaziantep'te, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 15 milyon maske üretilmesi için protokol imzaladı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Fikret Kileci ve NAKSAN Holding yetkilileri Valilik binasında bir araya gelerek hazırlanan protokolü imzaladı.

Gül, törendeki konuşmasında, salgınla mücadele kapsamında Gaziantep’te mühim çalışmaları yaşama geçirdiklerini ifade etti.

Sağlık Bakanlığının bütün Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de maske dağıttığını anımsatan Gül, “Geldiğimiz noktada Türkiye normalleşiyor. Çok şükür mücadele sonunda vakalar kontrol altına alınıyor. Normalleşme adımları da birçok ilde atıldı. İnşallah yakında zamanda da Gaziantep’te bu sağlanmış olacak.” şeklinde konuştu.

İmzalanan protokol kapsamında 15 günde 15 milyon maskenin üretileceğini ifade eden Gül, şunları kaydetti:

“Kontrollü hayat kapsamında 3 şeye dikkat etmeliyiz. Kronik hastalığı olanlarla birlikte çocuk ve yaşlılarımızın sokağa çıkmaması gerekiyor. Sokağa çıkma mecburiyetinde olanların da maske takması ve sosyal mesafeyi muhafaza etmesi gerekir. Bununla alakalı şehirdeki maske kullanımını artırmak istiyoruz. Bu bilinçle GAİB Başkanımız bize 15 milyon maskeye yetebilecek kumaşı hibe etti. NAKSAN şirketimiz bunun ambalajını karşıladı. İşçiliğini de izinli olarak gerçekleştiren şirketlere belediye bütçesinden ödemek şartıyla gerçekleştireceğiz. Sosyal Destek Vefa Grubumuz da bunları vatandaşlara dağıtacak. Hedefimiz 15 günde 15 milyon maske üretmek.”

Çalışmayı kenti ve Türkiye’yi korumak ismine gerçekleştireceklerini aktaran Gül, vatandaşların da bu konuda daha dikkatli olmasını istedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de alınacak önlemlerin yaşama geçirilmesiyle Gaziantep’in yakında çifte bayram yapabileceğini söyledi.

GAİB Başkanı Fikret Kileci ise alışkanlıkların değiştirilmesi ve halk sağlığı için kurallara uyulması çağrısında bulundu.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı