Gaziantep’te Korkutan Yangın! 10 Bin Büyükbaş Tehlikeye Girdi

Gaziantep’te 10 bin büyükbaş hayvanın bulunduğu bir çiftlikte yangın çıktı. 2 helikopterin katıldığı yangın kontrol altına alınabildi.

Gaziantep’in Nizip ilçesinde, 10 bin büyükbaş hayvanın bulunduğu bir çiftlikte yangın çıktı. Saman balyalarının bulunduğu bölümde çıkan yangın korku yarattı. Yangın söndürme çalışmalarına itfaiye ekipleri ile birlikte 2 helikopter de destek verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, yangın hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yılmaz, “Yangın şu an için kontrol altına alındı. Soğutma ve içerideki samanların tahliye çalışmalarını sürdürüyoruz” diye konuştu.

HAYVANLARA ZARAR GELMEDİ

Yılmaz tahliye edilen samanlardan bazılarının halen kor olduğunu hatırlatarak, “Bu yüzden olası bir soruna karşı öğle saatleri itibarıyla havadan müdahale için eylem planını hazırladık. Yangını sorunsuz olarak sonlandırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Yılmaz yangında hiçbir hayvanın ölmediğinin de altını çizdi.Gaziantep’te Korkutan Yangın! 10 Bin Büyükbaş Tehlikeye Girdi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı