adplus-dvertising

Gaziantep’te ilkokul öğrencisi maganda kurşunuyla öldü!

Gaziantep’te, ilkokul 2’nci sınıf öğrencisi Ömer Ali Saçlı (8), markete giderken nereden ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan kurşunun başına isabet etmesi neticesi yaşamını yitirdi.
Takip et
Gaziantep’te ilkokul öğrencisi maganda kurşunuyla öldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Magandanın bulunması için polis çalışmalarını sürdürürken, torununu toprağa veren Asım Saçlı, “Bu magandalığı yapan kişilerin bir an önce bulunup adalet önünde cezalandırılmasını istiyorum. Ocağımıza ateş düştü, başkalarının bu acıyı çekmesini istemiyorum” şeklinde konuştu.

Ocaklar Mahallesi’nde ilkokul öğrencisi Ömer Ali Saçlı, cumartesi günü akşam saatlerinde amcası ve ninesi ile beraber alışveriş yapmak üzere markete giderken bir anda yere yığıldı. İbrahim Saçlı, başından kan akan yeğenini arabayla Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne götürdü. Başına kurşun isabet ettiği tespit edilen, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan küçük Ömer Ali, gece doktorların bütün çabasına rağmen kurtarılamadı.

OLAY ANI KAMERADA

Ömer Ali Saçlı, yapılan otopsisinin sonrasında yakınları tarafından gözyaşları arasında toprağa verildi. Olayla alakalı soruşturma başlatan polis ekipleri, bölgedeki güvenlik ve mobese kamerası kayıtlarını araştırmaya aldı. Bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Ömer Ali’nin yere yığıldığı, amcasının da kucağına alıp arabaya taşıdığı görüldü. Olay esnasında yakınlarda herhangi bir düğün yahut eğlence olmadığı söylendi. Polis, tabancayı ateşleyen kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

‘MAGANDA EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN’

Ömer Ali’nin dedesi Asım Saçlı, çok üzüldüklerini söyleyerek, torununun ölümüne neden olan kişinin bir an önce bulunmasını istedi. Polislerin yaptığı araştırmada Ömer Ali’nin öldüğü yerin yakınlarında boş bir kovan daha bulunduğunu anlatan Asım Saçlı, rastgele ateş açanların en ağır biçimde cezalandırılmasını istedi. Torununun yaşam dolu bir çocuk olduğunu ve ocaklarına ateş düştüğünü dile getiren Asım Saçlı, şu şekilde konuştu:

“Cumartesi akşamı torunum amcasıyla beraber markete gidiyor. Bu esnada torunum bir anda yere yığılıyor. Amcası ayağının burkulduğunu sanarak kaldırıyor. Kafasından kan geldiğini görünce hemen hastaneye götürüyor. Ama torunumu hastanede kurtaramadılar. Kafasına isabet eden kurşunla torunum yaşamını yitirdi. Torunumu kaybettik, acımız çok büyük. Polisler geldi olay yerinde inceleme yapıtılar. Torunumun öldüğü yerin yakınında bir adet daha boş kovan buldular. Bu magandalığı yapan kişinin bir an önce bulunup adalet önünde cezalandırılmasını istiyorum. Bizim ocağımıza ateş düştü. Ben yandım başkaları yanmasın. Ben başka hiç kimsenin bu acıyı çekmesini istemiyorum, çünkü çok büyük bir acı. Havaya ateş açanlara karşı ağır ceza gelmesini istiyorum. Bu vaziyetleri ihbar edenlere ödül, ateş açanlara ise çok caydırıcı ceza verilsin. Mermi bugün benim torunumun başına geldi, yarın bir başkasının çocuğunun başına gelebilir. Daha ilkokul ikinci sınıfa gidiyordu. Okumayı yazmayı çok seviyordu, büyüyünce öğretmen olmak istiyordu.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.