Gaziantep’te hasta yakınları hastaneyi basıp çalışanları darp etti!

Gaziantep’te özel bir hastanenin acil servisinde çalışan 3 sağlık çalışanı, hasta ve yakınları tarafından darp edildi. Sağlık çalışanları yaralanırken, 5 hasta yakını gözaltına alındı.
Takip et
Gaziantep’te hasta yakınları hastaneyi basıp çalışanları darp etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün gece saatlerinde Karataş Mahallesi’ndeki özel bir hastanenin acil servisinde yaşandı. Evde düşerek başından yaralanan Muzaffer B., oğulları tarafından tedavi için hastaneye getirildi. İddiaya göre, Emrah B. ve Hanifi B. babalarına anında müdahale edilmediği gerekçesiyle tartıştıkları sağlık çalışanlarına hakaret etmeye başladı. Sonrasında da hasta yakını 5 kişi, sağlık çalışanlarına saldırdı. Çıkan arbedede yumruklarla erkek hemşireler Sinan Şahin, Furkan Aslan ve Abdulkadir Güneş yaralandı. Sağlık çalışanları saldırının sonrasında darp raporu alarak polise şikayetçi oldu. Polis ekipleri de şikayet üstüne aralarında hasta kişinin oğulları Emrah B. ve Hanifi B.’nin de olduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların savcılığa sevk edildiği, savcılıktan da tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliği gönderildiği söylendi.

Gaziantep’te hasta yakınları hastaneyi basıp çalışanları darp etti!

‘BEN VE İKİ HEMŞİR ARKADAŞIM DARP EDİLDİK’

Saldırıda yaralanan erkek hemşire Sinan Şahin, acil serviste yoğunluk olduğu esnada hasta yakınlarının öncelik istediğini ve biraz beklenilmesi istenince saldırıya uğradıklarını söyleyerek, “Hasta geldiğinde acil birimimizde yoğunluk vardı. Biz hastayı müdahale bölümüne aldık ve doktoru bekliyorduk. Doktor ise o esnada vaziyeti daha acil olan bir başka hastaya bakıyordu. Bir anda hasta yakınları bağırıp, hakaret ederek bize saldırdılar. Beni ve iki arkadaşımı darbettiler. Sağlık çalışanlarının bunca emeğinin karşılığının bu olmaması gerekiyor. Sağlık çalışanlarına artık şiddet uygulanmasın” diyerek konuştu.

‘ARTIK ZARAR GÖRMEK İSTEMİYORUZ’

Yumruk darbesiyle dişi kırılan hemşire Furkan Aslan ise sağlık çalışanlarının şiddeti hak etmediğini söyleyerek, “Olay akşam saatlerinde gerçekleşti. O esnada cerrahi müdahale odasında müdahale yapıyordum. O esnada içeriden arbede sesleri gelmeye başladı. Alçı odasından çıktım o anda hemşire arkadaşlarıma saldırdılar. Ayırmaya çalıştığım anda aldığım yumruk darbesi ile dişim kırıldı. Son zamanlarda sağlıkta şiddet olayları artmaya başladı. Bu olay Türkiye’nin her yerinde meydana geliyor. Artık sağlık çalışanlarına zarar gelsin istemiyoruz” şeklinde konuştu.

‘HAKARET ETTİLER VE SALDIRDILAR’

Hasta yakınlarını sakinleştirmeye çalışırken şiddete maruz kaldığını belirten hemşire Abdulkadir Güneş de, “Hasta akşam saatlerinde acil servise geldi. İlk değerlendirmemizi yaptık hastaya. Hemşire arkadaşımız pansuman yapmak için odanın dolu olduğunu ve hastanın çıkması için beklemesi gerektiğini belirtti. Bir anda hakaret edip saldırmaya başladılar. Biz hasta yakınlarını sakinleştirmeye çalıştık. Daha sonra bana da saldırdılar. Sağlık çalışanlarına şiddet değil destek olunsun istiyoruz” dedi.

‘BÜTÜN HAKARET VE SALDIRILARA KARŞIN TEDAVİMİZE DEVAM ETTİK’

Hastanenin acil birimi doktorlarından Ali Demir, olayın sonrasında sorumlulukları gereği sağlık çalışanları yakınlarınca darbedilen hastanın tedavisini yaptıklarını söyleyerek, şu şekilde konuştu:

“Acil servis doktoruyum. Olay esnasında başka bir hastanın servise yatışıyla alakalı uzman doktorla görüşüyordum. Daha sonra hastaya ve yakınlarına birkaç dakika beklemelerini söylediler. Ben hastaya bakıp müdahale ederken sağlık çalışanı arkadaşlarımıza hakaretler edildi. Biz buna karşın tedaviye devam ettik. Daha sonra iş tehdit boyutuna geldi ve arbede yapılmaya başlandı. Biz gene tedaviyi bırakmadık. O esnada bir arkadaşımızın dişini kırdılar. Bir arkadaşımızın üstünü parçaladılar. Artık artan sağlıktaki şiddet olayları sebebiyle korku yaşıyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.