adplus-dvertising

Gaziantep’in Karkamış ilçesine Suriye’den atılan 4 roket mermisi hakkında validen açıklama

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesinde YPG/PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen roket saldırısının ardından bir haber de Gaziantep’ten geldi. Karkamış ilçesine teröristler tarafından 4 roket atıldı.
Takip et
Gaziantep’in Karkamış ilçesine Suriye’den atılan 4 roket mermisi hakkında validen açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak’ın kuzeyine yönelik hava harekatı başlattı. Operasyonda YPG/ Pkk‘ya ait 89 hedef imha edilirken, terör örgütü de saldırıya geçti.

Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine Suriye tarafından YPG/ Pkk‘lı teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Polis özel harekat yerleşkesine gerçekleştirilen çok namlulu roketatar saldırısında 1 asker ile 7 özel harekat polisi yaralandı.

KARKAMIŞ’A 4 ROKET DÜŞTÜ

Öncüpınar’ın ardından bir haber de Gaziantep’ten geldi. Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/ Pkk mensuplarınca atılan 4 roket, Karkamış ilçesindeki boş alana isabet etti. Roketlerin düştüğü alanda inceleme başlatıldı.

Gece saatlerinde Suriye’deki PKK/YPG’li teröristler tarafından ateşlenen 4 Roket mermisi Gaziantep’in Karkamış ilçesinoe boş araziye düştü. Saldırı nedeniyle bölgede oturanlar endişelenirken, olayda yaralanan olmadı.

Roketatar mermilerinin düştüğü yerlerde önlem alınarak inceleme başlatıldı.

VALİ GÜL: MİSLİYLE KARŞILIK VERİLMİŞTİR

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Terör örgütü unsurları tarafından, Fırat’ın doğusundan Karkamış ve Cereblusa atılan havan topları herhangi bir zaiyata sebep vermemiş olup güvenlik kuvvetlerimiz tarafından misliyle karşılık verilmiştir. Allah milletimizi ve devletimizi her türlü kazadan ve beladan korusun.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’in Karkamış ilçesine Suriye’den atılan 4 roket mermisi hakkında validen açıklama

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.