adplus-dvertising

Gaziantep Şehir Hastanesi için devreye Cumhurbaşkanı girdi

Sağlık Bakanlığının Gaziantep’teki yatırımlarıyla alakalı son vaziyeti paylaşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, yapımı ortalama 10 senedir süren Gaziantep Şehir Hastanesinin inşaatı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiğini söyleyerek inşaattaki tıkanıklığın en kısa zamanda aşılmasını beklediklerini belirtti.
Takip et
Gaziantep Şehir Hastanesi için devreye Cumhurbaşkanı girdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bölgenin sağlık üssü olmayı hedefleyen Gaziantep’e Sağlık Bakanlığının yatırımları sürüyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’nin girişimleriyle hastaneden Aile Sağlığı Merkezine kadar her alanda yatırım alan şehrin sağlık altyapısı kuvvetleniyor. Sağlık Bakanlığı’nın yatırımlarına ilişkin bilgi veren Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Şehir Hastanesi ile yapımı devam eden öbür sağlık yatırımlarıyla alakalı son güncel vaziyeti paylaştı.

Gaziantep Şehir Hastanesi için devreye Cumhurbaşkanı girdi

Şehir Hastanesi için Cumhurbaşkanı devrede

Yapımı senelerdir süren bin 875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatındaki tıkanıklığın aşılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiğini aktaran Dr. Tiryaki, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ele alınmasından dolayı inşaattaki vaziyetinde kolaylıkla çözüleceğini düşündüğünü belirtti.

600 milyon liralık 3 hastaneye ek yeni 2 hastane müjdesi

Yapımı süren Nizip Devlet Hastanesi binası, 25 Aralık Devlet Hastanesi ile Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastanelerinin ek bina inşaatının maliyetinin ortalama 600 milyon lira olduğunu ifade eden Müdür Dr. Tiryaki, Beykent’e 500 yataklı, Oğuzeli’ne ise 80 yataklı yeni bir hastane yapılacağı müjdesini verdi.

Şehir Hastanesi inşaatını Cumhurbaşkanı Erdoğan takip ediyor

Gaziantep Şehir Hastanesi için devreye Cumhurbaşkanı girdi

Şehir Hastanesinin inşaatıyla alakalı sürecin devam ettiğini dile getiren Tiryaki, inşaatla alakalı ciddi bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Yakın zamanda müjdeli haberi almayı beklediklerini kaydeden Tiryaki, “Konu zaten hem bizim sayın valimizin, milletvekillerimizin ve bakanımızın takibinde. Umudumuz en kısa sürede bu tıkanan sürecin aşılması ve bir an önce inşaatın tamamlanmasıdır. Çünkü ilimizin bu hastaneye gerçekten ihtiyacı var. Biz il olarak bir sağlık üssü olmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Elimizdeki hastaneler bu hedef için yeterli değil ve yeni hastanelere sahip olmak istiyoruz. Ben konunun çok uzun sürmeyeceğini umut ediyorum. Çünkü konu bizzat sayın Cumhurbaşkanımıza kadar ulaştıysa bu konunun kolaylıkla çözüleceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Şehir Hastanesi için devreye Cumhurbaşkanı girdi

“Yatırımlarda gecikme olabilir ama yerinde saymayacaklar”

Yapımı süren 25 Aralık Devlet Hastanesi ek bina inşaatı yapan şirketin yaşadığı problemlerden dolayı inşaatı bıraktığını aktaran Tiryaki, tekrardan yapılacak ihaleyle inşaatın devam edeceğini vurguladı. Yatırımlarda gecikmelerin yaşanabileceğini fakat yerinde saymayacağının altını çizen Tiryaki, “Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ek binası da peşinden gelecektir. O da büyük katkı sağlayacak. 25 Aralık’taki inşaat 300 yataklı ek hastane diyerek geçiyor ama bu hastane başlı başlına büyük bir hastanedir. Gene Cengiz Gökçek’te yapılacak olan da 300 yataklı bir hastane. Gene Nizip’te 400 yataklı bir yatırımımız devam ediyor. İnşaat süreci işliyor. Öbür yandan 1 ay içerisinde 10 adet 112 İstasyonu ile 3 Aile Sağlığı Merkezini hizmete alacağız” diyerek konuştu.

Gaziantep Şehir Hastanesi için devreye Cumhurbaşkanı girdi

Beykent’e 500 yataklı, Oğuzeli’ne 80 yataklı yeni hastane yapılacak

Kentin kuzeyine hizmet verebilmesi için Beykent bölgesine 500 yataklı Devlet Hastanesi planlaması olduğunu sözlerine ekleyen Tiryaki, “Proje çizildikten sonra yatırıma alınacaktır. Tabi belli bir zaman gerekir fakat artık elimizde Kuzey’de hazırda bir 500 yataklı hastanemiz var diyebiliriz. Şehir Hastanemiz açılsa bile o bölgeden hastaneye gitmekte zorlanacak olan vatandaşlarımız için Beykent’teki hastanemiz hizmet verecek. Gene bir müjde daha verelim. Oğuzeli’nde mevcutta hastanemiz var. Ancak binamız biraz eskiydi. Bununla alakalı bakanlıkla yapılan görüşmeler neticesinde projede 50 ancak genel olarak 80 yataklı bir hastanemiz yapılacak. Bununda proje ihalesi yapıldı. Proje ihalesinin sonrasında yatırıma alınacak inşallah” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.