adplus-dvertising

Gaziantep FK yeni sezonun startını verdi

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonu çalışmalarına tesislerde yaptığı ilk antrenmanla start verdi. Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, yeni sezonda sistem değişikliği yapacaklarını ve yeni sisteme yönelik transfer çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.
Takip et
Gaziantep FK yeni sezonun startını verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonu çalışmalarına başladı. Akşam saatlerine doğru tesislerde yaptığı ilk antrenmanla yeni sezona start veren Gaziantep FK’da ilk çalışmaya izinli olan Maxim, Sagal, Muhammet Demir ve Joao Figueiredo’nun dışındaki bütün futbolcular katıldı. Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek bu sezon sistem değişikliği yapacaklarını ve yeni sisteme yönelik transfer çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

“Yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum”

İlk antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, “Yeni bir sezonun başındayız ve bu sezonun hayırlı olmasını diliyorum. İlk çalışmamızı yapıyoruz. Transfer sezonunda da istediğimiz transferleri en kısa sürede gerçekleştirmek istiyoruz. Transferler bize ne kadar erken zamanda katılırsa o kadar iyi olur” şeklinde konuştu.

“Yeni sezonda 4’lü sisteme geçeceğiz”

Yeni sezonda takımda sistemin değişeceğini ve transferlerin de yeni sisteme göre yapılacağını açıklayan Erol Bulut, “Geçen sezon beşli sistemde oynadık. Bu yıl sisteme değiştireceğiz. Bu sene dörtlü sistemde devam edeceğiz. Sezon içerisinde 4-2-3-1 yahut 4-3-3 sistemi üstünde planlamaları yapıyoruz. Doğal olarak kanat oyuncularına ihtiyacımız olacak. Bunun için de arayışlarımız var. Sağa, orta sahaya, sol beke ve forvete ihtiyaçlarımız olacak. Komitemiz bunun için hem yerli hem yabancı futbolcular üstüne çalışıyor. Umarım en kısa zamanda yeni arkadaşlarımız aramıza katılır” ifadelerini kullandı.

“Yüksek maliyetler sebebiyle yurt dışı kampı yapmayacağız”

Yeni sezon kamplarını yüksek maliyetler sebebiyle yurt içinde yapacaklarını da ifade eden Bulut, “Yurt dışı kamp maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı bu sene Türkiye’de kalmayı tercih ettik. Kamp için maliyetlere baktığınız zaman her kulüp gibi biz de ülkemizde kalmayı tercih ettik. Yurt dışı kampları bütçeye fazlasıyla yansıyor. Bu yıl televizyon gelirlerimize baktığımızda her kulüp gibi maalesef bizler de sıkıntı yaşıyoruz. O sebeple yurt dışı kampı yapmayacağız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.