Gazi Ömür Karaman’ı Darp Edenlerin Mekanı Kapatıldı!

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Gazi Ömür Karaman’ın dinlenmek için girdiği kafede ayağını uzatması gerekçesiyle darp edilmesinin ardından, yetkililer harekete geçti ve kafede denetim yaptı. Denetimlerde kafenin hijyen kurallarına uymadığı ve sigortasız personel çalıştırdığı belirlendi.

19 sene önce askerlik görevini yaparken Kuzey Irak’ta teröristlerin bombalı saldırısı sonucu vücuduna çok sayıda şarapnel parçası isabet eden ve Gazi ünvanı alan Ömür Karaman, akrabalarını görmek için Ankara’dan Bursa’ya geldi. Kurban Bayramı’nı Bursa’da geçiren Gazi Karaman, yüzmek için Kumsaz Sahili’ne gitti. Bir süre yüzdükten sonra dinlenmek isteyen Gazi, yakınlarda bulunan bir kafeye oturdu. Kafede bir ayağını sandalyeye uzatan Karaman, kafenin sahibi ve çalışanlarından acımasızca şiddet gördü.

KAMUOYU BASKISIYLA TEKRAR GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Vücudunun her yerinde çok sayıda yara bulunan Gazi Karaman hastaneye götürülürken, darp eden çalışanlar ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. Olayın sosyal medyaya yansımasıyla birlikte büyüyen tepkilerin sonucunda 3 şahıs tekrar gözaltına alındı ve tutuklandı.

EKİPLER DENETİM İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Yaşanan olayın sonrasında Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı da harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkanlığına bağlı zabıta görevlileri, Sosyal Güvenlik Kurumu görevlileri ile Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri darp olayının yaşadığı kafede, kendilerine eşlik eden polislerle birlikte denetim gerçekleştirdi. Denetim esnasında çevik kuvvet ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı. Denetimlerde kafenin hijyen kurallarına aykırı faaliyet gösterdiği ve sigortası yapılmayan personeller çalıştırdığı tespit edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı