adplus-dvertising

Gazeteciler Bayram Bektaş’ı protesto ederek salondan ayrıldı

Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Samsunspor maçının sonrasında basın toplantısına gelen Samsunspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş basın mensupları tarafından protesto edildi.
Takip et
Gazeteciler Bayram Bektaş’ı protesto ederek salondan ayrıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Süper Toto 1. Lig’in 5. haftasında Çaykur Rizespor sahasında Samsunspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın sonrasında gerçekleşen basın toplantısında Teknik Direktör Bektaş’ın toplantı salonuna girdiği anda enteresan anlar meydana geldi.

Bektaş, Samsun’da görev yapan bazı basın mensuplarını tesise almadığı gerekçesiyle gazeteciler tarafından protesto edildi. Maç sonrası basın toplantı salonuna giren Bektaş cümlelerine başlamak üzereyken Samsun’dan maçı takip etmek için Rize’ye gelen basın mensupları oturdukları yerden kalkarak salonu terk etti. Bu esnada “Saygı gösterene saygılar, saygı göstermeyene kolay gelsin” diyerek cümle kuran Bektaş’a basın mensupları “Saygı duymayana saygı duymuyoruz” biçiminde yanıt verince Bektaş ise “Sizin yaptığınız ayıptır” şeklinde konuştu.

Protestonun son bulmasının sonrasında maçı değerlendiren Bektaş bir basın mensubunun sorusu üstüne olayı değerlendirdi.

Geride kalan Rizeli basın mensuplarına “Siz olmasanız biz boşuna konuşuruz’ diye seslenen Bektaş “Burası basın odası, basın toplantısına katılmak isteyen gazeteciler gelir, gelmeyen kendi bilir. Saygı duyuyorum. Ben dediğim gibi objektif yorumumu yaparım. Sizlerde kıymetli gazeteciler olarak sizlerden de objektif bir yorum beklerim. Ortaya iyi bir mücadele koyulmadığı zaman zaten eleştirilecek olan benim. Ben de eleştirilere açığım. Bu takım bir mücadele örneği koyuyor ortaya. Kaybettiği maçlarda ortada, kazandığı maçlarda ortada. Hep sonuçlandırmayla ilgili sıkıntı. Bugün de aynısını yaşadık. Dediğim gibi siz objektif olduktan sonra sizin çalıştığınız kuruma yahut vatandaşlara yayınlamakla hükümlüsünüz. Bu yüzden size saygı duyuyorum. Siz olmazsanız biz boşuna konuşuruz. Sizlerin aracılığıyla buradayız. Ben geçen söylediğim şeylerde haklıyım. Boş konuşmam. Ben hiçbir zaman boş konuşmam. Hata da yapabilirim, özür dilemesini de biliyorum. Ben bu şekilde öğrendim. Ailemden de bu terbiyeyi aldım. Dolayıyla herkes istediği gibi yorum yaptığı zaman hoş olmuyor. Ben buna üzülüyorum” şeklinde konuştu.

Gazeteciler Bayram Bektaş’ı protesto ederek salondan ayrıldı

“Sahaya karşın iyi bir mücadele örneği gösterdik”

Maçı değerlendiren Bektaş 1 puan alarak Samsun’a döndükleri için üzgün olduğunu ifade ederek, “Maça iyi başlamıştık. İki adet üst üste gelen basit hatadan dolayı topu uzaklaştıramadık. Hem de o topu devamında uzaklaştırmamız gereken bir merkeze uzaklaştırarak topu rakibe verdik. Onun devamında da yetmiyormuş gibi şut atıp kendi oyuncumuza çarpıp top kaleye geldi. İlk başta gol yok dediler ama hakemin kararı o yönde oldu. Üst üste gelen hatalardan 1-0 geriye düştük. Gol atmak için fırsatlar bulduk. Zaman zaman orta sahada sıkıntı yaşadık. Rakibin ofansif orta sahaları devamlı arkaya sarktığından adam paylaşımından sıkıntı yaşadık. 2. devre bunu biraz daha dengeledik. Geriye düştüğümüz halde ilk maç hariç devamlı geriye düşerek ardından birlikteliği yakalamaya zorlayan bir takımız. Öne de geçebilirdik. Geriye düşmüşken de maçı kazanabilecek kalitede bir kadromuz var. Nitekim biraz daha oyun pas manasında kontrolü aldıktan sonra rakip biraz daha uzun topa döndü. Uzun topa döndüğünden mesafeler açıldı. Orada da dönen topu aldık. Dönen topu alınca da daha organize ataklar geliştirdik ama netice bulamadık. Özelliklede en üzüldüğüm nokta bu şekilde bir maçta bu şekilde bir takıma direnç gösterdik. Son saniyede antrenmanda çalıştırdığımız pozisyonu yakaladık ama çok kötü kullandık. Pozisyonu tamamlasak maç bitiyordu. Üzgünüm buradan bir puanla dönüyoruz. Rize’nin sahası pas manasında oynayan takımlar için zor oluyor. Bu sahaya karşın iyi bir mücadele örneği gösterdik” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.