Garanti Bankası’nın ismi KAP bildirisi ile değiştiriliyor

Garanti Bankası’nını KAP’a yaptığı açıklamada, bankanın gelecek faaliyetlerine Garanti BBVA olarak devam edeceği söylendi. Yasal süreç tamamlandıktan sonra bütün faaliyetler yeni isim ve logo ile yapılmaya başlanacak.


Garanti Bankası’nın ismi KAP bildirisi ile değiştiriliyor

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında boy gösteren Garanti Bankası, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile yaptığı açıklamada ismini değiştireceğini söyledi. Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada, artık yeni ismin ‘Garanti BBVA’ olacağı söylendi. Bu açıklama ile beraber kullanıcılar yeni logoyu da merak etmeye başladılar. Yetkililer, KAP aracılığı ile ismin değişeceğini bildirdi fakat bu değişiklik için biraz daha beklemek gerekecek.

YASAL SÜREÇLERİN TAMAMLANMASI GEREKECEK

BBVA Grup tarafından yönetilen dijital dönüşüm stratejisi kapsamında Garanti Bankası isim değiştirecek. Daha önce bu değişikliği Finansbank yapmış ve dijitalleşme sürecine başarılı ile giriş yapmıştı. Özellikle Enpara servisi Türkiye’de milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve bu süreci yeni adıyla QNB Finansbank yönetiyor. Garanti Bankası’nın BBVA Grup ile birlikte yöneteceği dijitalleşme sürecinde gerekli yasal süreç tamamlandıktan sonra yeni isim Garanti BBVA olacak.

YÖNETİM KURULU ONAY VERDİ

Garanti Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin birlikte aldığı karar neticesinde hem yasal hem de iç düzenlemelerin hemen akabinde isim değişikliği olacağı, bu süreçte ise görevlendirmenin Genel Müdürlüğe verildiği söylendi. Garanti Bankası dijitalleşme sürecinde yeni hizmetler, kampanyalar ve kredi paketleri vatandaşı bekliyor olacak. Ekonomik olarak bu isim değişikliği bankaya çok para kaybettirecek. Bütün şubelerdeki tabela değişimi, evrak düzenlemeleri ve benzeri logonun olduğu her alanda değişiklik yapılacak.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.