Gara’da ele geçirilen teröristin Murat Karayılan itirafı!

Gara’da yakalanan 2 terörist verdikleri ifadede kan donduran ayrıntıları anlattı: “Murat Karayılan, örgütün Gara’daki elebaşlarıyla toplantı yaptı. Karayılan, o toplantıda mağaranın sorumlusu Ataman’a “Operasyon olursa hiç kimseyi sağ teslim etmeyin” diyerek emir verdi.” İşte örgütte Gara hakkında yaşananlar ve bölgeye konuşlandırılan teröristlere örgüt elebaşı Murat Karayılan’ın verdiği alçak talimata ilişkin son dakika detayları…
Takip et
Gara’da ele geçirilen teröristin Murat Karayılan itirafı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gara’da 53 teröristin öldürüldüğü “Pençe Kartal-2” operasyonunda sağ olarak yakalanan 2 PKK’lının Şırnak’ta Jandarma Komutanlığı’nda ifadeleri alındı. Merkaz Botan kod isimli Doğan Geçgel (25) ile Şervan Korkmaz kod isimli Osman Acer’in (27) ifadelerine ulaşıldı.

Sabah’tan Halit Turan ve Özgür Cebe’nin haberine göre işte örgütün 12 Türk vatandaşı ve 1 Irak uyruklu kişiyi Gara’daki yeraltı mağara hapishanesinde plan ve talimat çerçevesinde nasıl katlettiğinin delili olan ifadeleri:

“4 SENEDIR 3 GİRİŞLİ MAĞARADA KİLİTLİ TUTUYORLARDI”

Doğan Geçgel: Mayıs 2019’dan beri Gara’daki hapishanede görevliydim. Alıkonulanlar Mart 2017’de Cemci ismindeki cezaevinden Gara’ya getirildi. Iraklı kişi de Türkiye’ye yardım ettiği için tutuluyordu. Bazı örgüt mensupları ara ara onları görmeye gelirdi. 4 senedir 3 girişi bulunan mağarada kilitli odalarda kalıyorlardı.

“MAĞARAYA 8 KİŞİYİ GÖREVLENDİRDİLER”

Mağarada 8 kişi görevliydik.Tünellerde mağara sorumlusu Soreş kod isimli Kamuran Ataman ile Şervan, Avareş, Cudi, Erdal, Bawer ve Argeş ile birlikte bulunuyorduk. Cezaevinde bir bölümde 11, öbür bölümde Irak uyruklu vatandaş ile 1 Türk vatandaşı vardı. 10 Şubat’ta savaş uçaklarının bombalaması ile saat 05.30’da herkes uyandırıldı. Mağara sorumlusu Soreş ve Avareş mağaraya girmek için indirme yapan helikopterden inen 4 askeri vurduklarını belirtti.

“TESLİM OLURSAK HEPİMİZİ ÖLDÜRÜRLER” DİYEREK KORKUTTULAR

Savunma pozisyonuna geçilerek mağaranın 3 giriş kapısı tutuldu. Soreş, teslim olursak ‘hepimizi öldürürler’ diye herkesi korkuttu. Operasyon sırasında tutulan 13 kişinin odalarının anahtarı Kamuran Ataman’da olması lazımken Cudi kod isimli teröriste teslim etti.

KONTROLE GİTTİĞİMDE ÖLDÜKLERİNİ GÖRDÜM

İçeride bulunanları kontrole gittiğimde tamamının öldüğünü gördüm. Soreş kod isimli Kamuran Ataman ve Argeş kod isimli iki teröristin cezaevinde tutulan 13 kişiyi vurduğunu gördüm. Dışarıdan içeri gaz atılarak “Teslim olun” çağrısı yapılıyordu. Fakat çağrılara yanıt vermeyerek savunma pozisyonuna devam ettik.

“OPERASYON HALİNDE KİMSE SAĞ KALMASIN DİYEN KARAYILAN’DI”

Osman Acer, 2012’de Şırnak’ta örgütün dağ kadrosuna katıldığını anlattı. “2020 sonuna doğru Gara’daki mağara cezaevinde görevlendirildim. Mağara sorumlusu Soreş, Gara-Meyruke bölgesinde Mensubu Murat Karayılan’ın katılımıyla sözde Gara eyalet sorumlusu Cuma Biliki kod isimli Ramazan Aybi ile beraber toplantı yaptı. Ataman, Karayılan’ın kendisine operasyon yapılması halinde hiç kimsenin sağ teslim edilmemesi talimatını verdiğini bize belirtti.”

ÖRGÜT ARKADAŞININ AİLESİNDEN 10 KİŞİYİ ÖLDÜRMÜŞ!

PKK’NIN Gara infazcısı “Soreş Goyi” kod isimli Kamuran Ataman’ın, Hakkari ve Şırnak kırsalında da sivil katliamlar yaptığı gün yüzüne çıktı.

Şırnak’taki Goyan aşiretine üye olan ve 2004’te, güvenlik korucusu babasına zimmetli Kalaşnikof tüfeği gasp ederek PKK’nın dağ kadrosuna katılan Ataman, bu tarihten itibaren Şırnak ve Hakkâri kırsalındaki Kato Jirki ve Kato Marinos dağlarında, 10 milyonluk kırmızı listede aranan “Masiro” kod isimli Bedirhan Abo’ya bağlı sözde hareketli takım sorumlusu olarak faaliyet yürüttü.

Ataman’ın mağara hapishanesinde beraber görevli olduğu örgüt arkadaşı Osman Acer’in ailesinden 10 kişiyi 2007’de içinde bulundukları minibüsü tarayarak öldürdüğü öğrenildi. Ataman 2008’de de Kato Dağı’ndaki bir festivali koruyan 5 korucu kardeşi başlarından vurarak katletti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.