Game Of Thrones’un Yazarı: Yüzüklerin Efendisi Mükemmel Değil

Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi efsanesinden çok sonra Game of Thrones kitapları ve dizisiyle adını duyuran George R. R. Martin’den Yüzüklerin Efendisi’ne eleştiri geldi.

Yüzüklerin Efendisi serisine beklenmedik bir eleştiri getiren George R. R. Martin, “Yüzüklerin Efendisi mükemmel değil, hikayede eksiklikler var” ifadelerini kullandı.

George R. R. Martin, belki de ilk kez Tolkien hakkında bu kadar net açıklamalar yaptı ve, “Her birkaç yılda bir seriyi tekrar okurum. 20. yüzyılın en iyi kitaplarından birisi. Fakat bu onu mükemmel bulduğum anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.

“ARAGORN’UN YÖNETİMİNİ MERAK EDİYORUM”

George R. R. Martin, kitabın sonunda Aragorn’un tahta oturduğunu ve fakat ondan sonraki sürecin açıklanmadığını söyledi. Martin, “Mesela ben Aragorn’un bu yönetim sürecinde vergi politikasının ne olduğunu merak ediyorum. Ülkesini kıtlık vurduğunda nasıl bir tepki verdi? Bütün orklara karşı ne yaptı? Hikayenin sonunda geriye pek çok ork kalmıştı, dağlara kaçmışlardı. Aragorn yoksa sistematik bir ork katliamı politikası mı izledi? Yoksa onları ıslah mı etti?” gibi sorularla kitaptaki eksikliklere değindi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı