Game of Thrones’un Yaratıcıları Netflix’e Geçiyor

Kulislerde dolaşan iddialar doğru çıktı ve Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ile D.B. Weiss, Netflix ile çok özel bir anlaşma yaptı.

HBO’da yayınlanan efsaneleşmiş dizi Game of Thrones, yaptığı finalle sevenlerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss de, yıllar içerisinde kendilerine duyulan tüm sempatiyi tek bir sezonla kaybetmişlerdi. İkilinin final sezonunda başarısız olmaları tabii ki önceki yıllardaki başarılarını halının altına atamadı. İddialara göre Netflix, ikiliye içerisinde 9 sıfır bulunan çok özel bir ücret teklif etti. Fakat ikili 6 farklı şirketle masaya oturdukları halde Netflix’i kabul ettiler.


UZUN VADELİ BİR ANLAŞMA

Anlaşmanın tek bir film veya dizi için değil, Netflix’e gelebilecek çok sayıda için genel bir anlaşma olduğu da sızan bilgiler arasında. Anlaşma için başarılı yaratıcılara teklif edilen ücretin ise dudak uçuklatıcı cinsten olduğu konuşuluyor.

“ONUR DUYDUK”

Netflix’in yöneticilerinden Ted Sarandos, David Benioff ve Dan Weiss’i Netflix kadrosuna katmaktan duyduğu gururu anlattı. Sarandos, “Epik hikaye anlatımlarıyla tüm dünyada ortaya koydukları etkiden sonra Netflix izleyicisine sunacakları bakımından çok heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı. David Benioff ve Dan Weiss de anlaşma hakkında, “Netflix ile yaratıcılık açısından aynı bakış açısına sahibiz. Netflix’e davet edilmekten onur duruyoruz” açıklamasında bulundular.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı