Game of Thrones’da Merak Edilen Soru Cevap Buldu: Drogon Daenerys’i Yedi Mi?

Game of Thrones dizisinin yapımcılarından David Benioff, “ejderha Drogon Khaleesi’yi yedi mi yemedi mi?” sorusuna cevap verdi.

Game of Thrones dizisinin ana karakterlerinden Daenerys Targaryen’i son gördüğümüzde ejderhalarından biri onun cesedini uzaklara taşıyordu. Bu sahne, dizinin hayranları arasında münakaşaya sebep olmuştu: “Ejderha Khaleesi’nin cesedini yedi mi, yoksa yemedi mi?”.

DAVID BENIOFF O SORUYA CEVAP VERDİ

Dizinin son sezonu için hazırlanan DVD setinin ekstralar bölümünde dizinin yaratıcılarından David Benioff, bu soruyu cevapladı.

“DROGON SENİ YEMEYECEK”

8.sezonun yapımının perde arkasını gösteren belgeselde konuşan Benioff, Khaleesi’yi canlandıran Emilia Clarke’ın kendisiyle konuşurken bu teoriyi dile getirdiğini ifade etti. Benioff yanıt olarak, “Drogon seni yemeyecek. O bir kedi değil. Seni ne kadar nazikçe dürttüğünü görmedin mi?”dediğini aktardı.

DAENERYS’İ ALIP GÖTÜRMÜŞTÜ

Game of Thrones’un final bölümünde Jon Snow, Daenerys’i Kızıl Kale’nin kalıntılarının tepesinde bıçaklayarak öldürmüştü. Bu olayın sonrasında Khaleesi’nin hayatta kalan son ejderhası Drogon, Snow ve ‘annesinin’ cesedinin yanına gelmişti. Daenerys’i hafifçe dürttükten sonra öldüğünü fark ederek sinirlenen Drogon, önce Demir Taht’ı yakmış, sonrasında da Daenerys’in cesedini alarak uzaklara uçmuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı