Galler, sokakta yaşayan evsizlere ücretsiz lüks ev verecek

Galler başkenti Cardiff’de yaşayan evsizlere özel olarak tasarlanan konteyner evler ücretsiz olarak verilecek. Doğa ile iç içe olacak konteynerler başkentin belediye başkanı tarafından yeni bir proje olarak tanıtıldı ve bütün dünyaya örnek olacak.


Galler, sokakta yaşayan evsizlere ücretsiz lüks ev verecek

Büyük Britanya’da Birleşik Krallık’a ülkelerden bir tanesi olan Galler, başkenti ve coğrafi konumu ile dünyanın sayılı ülkelerinden birisidir. Galler yönetimi, dünyanın örnek alacağı bir davranışa imza atarak bütün evsizlere ücretsiz olarak lüks ev ve bahçe verecek. Evsizlerin huzur içerisinde yaşayacağı bu evler, kışın sıcak ve yazın soğuk olacak. Üstelik evlerin içerisinde bulunan yüksek kalite eşyalar, Galler vatandaşlarının yaşam kalitesini artıracak.

BAŞKENT BELEDİYESİ KARAR VERDİ

Galler başkenti Cardiff, şehrin en temiz ve aynı zamanda en kültürlü şehirlerden bir tanesidir. Dünyada pek fazla bilinmeyen ama giden herkesin aşık olduğu bir şehir olan Cardiff, bir ilke imza atıyor. Cardiff Belediyesi tarafından şekillenen projede evsizlere verilecek olan konteyner evler hem lüks hem de bahçelidir. Şuanda sadece 13 konteynerin şehrin merkezinde evsizlere ev sahipliği yapacağı açıklandı. Sokakların daha temiz olması ve her insanın kaliteli bir yaşamının olması için atılan adım vatandaş tarafından da büyük ilgi gördü.

DOĞA İLE İÇE İÇE OLACAK

Galler dünyaya örnek olacak konteyner evlere özel bir yerleştirme planı yaptı. Plana göre satın alınan konteyner evler ile bir mimari oluşturulacak. Konteyner aralarına ise yetişmesi için çeşitli bitkiler koyulacak. Uzun zamandır evsiz olan Galler vatandaşı böylece ev sahibi olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlayacak. Doğa ile iç içe olan evlerde güneş paneli ve otomatik yangın söndürme sistemi olacak.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Hafif ticari araç sahipleri sevinçten sokağa döküldü

Hafif ticari araç sahipleri sevinçten sokağa döküldü

15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullanan hafif ticari araçlara gelen ve toplamda milyon liraları aşan cezanın Binali Yıldırım'ın açıklaması ile düzeltileceği belirtildi. Araç sahipleri bugün konvoy eşliğinde Yenikapı Miting Alanına giderek Yıldırım'a teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.