Galgamaç Şelalesi, Yerli Turistin İlgi Odağı Oldu

Tatil anlayışını kalabalıktan uzak sakin bir yer olarak belirleyenlerin son gözdesi Galgamaç Şelalesi oldu. Kahramanmaraş sınırları içerisindeki şelale özellikle yerli turistleri kendine çekiyor.

Tatil sezonunun başlaması ile birlikte tatilcilerin arayışları da başladı. Bu yıl özellikle yabancı turist sayısındaki artış, tatil cenneti olarak tabir edilen Bodrum ve Çeşme hayali kuranların planlarını sekteye uğrattı. Bu da tatilcileri farklı arayışlara itti. Arayış halinde olanların son gözdesi ise Kahramanmaraş sınırları içerisindeki Galgamaç Şelalesi oldu.


Doğal güzelliği ile tatilcileri büyüleyen şelale, el değmemiş doğal yapısıyla da doğa tutkunlarının favorisi oldu. Hem yüzmek hem de yürüyüş yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunan bölge, özellikle yerli turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Son yıllarda bölgede turist sayısında ciddi bir artış olması, yöre halkını da sevindirdi. Yatırımcılar da şelalenin gelecek yıllarda turizmde daha iyi yerlerde olacağını düşünerek bölgeye ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Bu da yörede ekonomiye can suyu olmaya başladı.

TATİLCİLER MEST OLUYOR

Bölgeyi ziyarete gelenler, gördükleri doğal manzara karşısında adeta mest oluyor. Bol bol fotoğraf çektirerek sosyal medyadan paylaşan tatilciler, bölgenin tanıtımına da ciddi katkı sağlıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan yetkililer de bölgenin tanıtımının iyi yapılması durumunda Galgamaç Şelalesi’nin gelecekte Türkiye’nin sayılı tatil yörelerinden biri olacağını savunuyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı