Galaxy Watch Active Kalp Takip Özelliği ile Geliyor!

Samsung'un yeni Galaxy Watch Active saati, kalp atış hızını ölçebilecek. Özellik, 2020 yılında kullanılabilir hale gelecek.

Samsung’un yeni saati kalp hızını ölçme özelliğiyle geliyor. Bununla birlikte saat piyasaya sunulduğunda değil, 2020’nin ilk yarısında bu özellik aktif hale getirilecek. Eğer kalp atışları ani yükselme ya da düşüş yaşarsa saat, kullanıcısını uyaracak.


Adeta kullanıcısının EKG’sini çekecek saat, daha önceki modellere göre detaylı teknolojilere sahip. Bu kapsamda Galaxy Watch Active, daha doğru elektro sinyaller ölçecek ve kapsamlı kalp analizi çıkarabilecek. Bu da sporcular için önemli bir özellik olacak. Samsung’un saatteki bu özelliği sonradan aktif edecek olmasının sebebi de, bazı kuruluşlardan onay alması gerekiyor olması.

GALAXY NOTE 10 İLE BİRLİKTE TANITILACAK

EKG desteği daha önce Apple Watch 4 ile hayatımıza girmişti. Apple, Eylül ayında saati piyasaya sürmüş fakat, Ekim ayında sadece ABD’de özelliği aktif edebilmişti. Daha sonra da bu yıl Mart ayında İngiltere’de özellik aktif hale getirildi. Eğer Samsung yeni saatinde bu özelliği aktif etmekte zorlanırsa, bir önceki modele göre pek bir değişikliğe gitmemiş gibi olacak. Çünkü Samsung, önceki modele göre sadece internet ve Bluetooth hızlarını arttırdı. Bir de saatin kayışında değişikliğe gitti. Yeni saat, gelecek ay New York’ta düzenlenecek olan etkinlikle resmi olarak tanıtılacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı