Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Torrent gazetecilere konuştu!

Galatasaray’da bir Fatih Terim dönemi daha alınan başarısız neticelerin sonrasında son buldu. Başkan Burak Elmas’ın anlaşma sağladıklarını açıkladığı Domenec Torrent İstanbul’a ulaştı. Torrent ile yapılan sözleşmedeki özel madde gün yüzüne çıktı. İstanbul’a gelen Torrent ilk açıklamasını yaptı.
Takip et
Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Torrent gazetecilere konuştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teknik Direktör Fatih Terim ile yollarını ayıran Galatasaray, uzun seneler Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapan Domenec Torrent getirildi. Sarı-kırmızılı kulübün Domenec Torrent ile yaptığı anlaşmanın ayrıntıyı belli oldu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Nef Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin soruların cevapladı. Teknik direktör Fatih Terim ile anlaşmalı olarak yolların ayrıldığını dile getiren Elmas, “Hiç olaylı bir ayrılık olmadı. Seçim döneminde de söyledim, Fatih Hoca benim çok sevdiğim bir kişi ve çok iyi bir Galatasaraylı ve iyi bir teknik direktör. Beraber çalıştığımız gibi yollarımızı ayırmamız da son derece Galatasaray’a yakışır biçimde oldu.” şeklinde konuştu.

Burak Elmas, takımın başına getirilen yenik teknik direktör Domenec Torrent’in yarar sağlayacağına inandıklarını söylerken, “Görüşmeleri yaparken Fatih Hoca’yla konuştuğumuzda, kendisinin daha üst seviyede görev alması halinde, onun yerine geçebilecek adları konuşmuştuk. Bu seviyede bir yardımcılık konusunda Torrent’le görüşüldü. Uzun vadede bu görevi yapabilecek kişilerle görüşüldü. Burada yalnızca kendisiyle değil, son 2 günde de birçok kişiyle görüştüm. Ama en uygun adın Torrent olduğunu gördüm.” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Torrent gazetecilere konuştu!

Galatasaray’a son derece büyük artılar getireceğini düşünüyorum ve Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum. Mevcutta bize katkı verecek bir antrenörün, Fatih Hoca’nın daha üste çıkması halinde, takımın başına geçmesi konusunda hem fikirdik. Bu konuda hiçbir tezat görmüyorum. Bu kararı aldığıma göre erken olmadığını düşünüyorum. Görüşmemizde ben de iyi tanıma fırsatı buldum. Bu Şekilde bir kararı alırken, Galatasaray Başkanı’nın kendi arzusuna göre karar aldığını düşünmeyin. Son derece güçlü bir kişilik. Geçmişte çalıştığı kişilerle de görüştüm. Kendisinin beceri ve bilgileri hakkında görüştüm, en uygun seçeneği tercih ettiğimizi düşünüyorum. Tabii ki bu tür kararların neticelerini sahada gördüğünüz zaman daha iyi anlarsınız”

Başkan Burak Elmas’ın takımın başına getirdiklerini açıkladığı Domenec Torrent, İspanya’dan kalkan uçakla İstanbul’a gece geldi. İspanyol hocayı, yönetim kurulu mensupları Işıtan Gün ve Mustafa Özgür Kalelioğlu karşıladı. Galatasaray, Torrent için düzenleyeceği törenle yeni hocasına resmi sözleşmeyi imzalatacak.

Domenec Torrent sosyal medyadan açıklamada bulundu. Torrent; “Galatasaray gibi büyük bir camiada olmaktan çok mutlu ve heyecanlıyım. İnişim ardından “Galatasaray’la uzun zamandır görüşüyordum” diyerek bir beyanatım olmamıştır.” şeklinde konuştu.

Daha önce yardımcılık için teklif yapılan Torrent ile görüşme sağlandı. Sarı-kırmızılılar, daha önce Terim’in yardımcısı olarak Florya’ya getirmeyi düşündüğü Domenec Torrent ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı.

Sezon sonuna kadar sarı-kırmızılıların başında kalacak olan 59 yaşındaki İspanyol teknik adamın mukavelesine sezon sonu için opsiyon maddesi konulacak.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Torrent gazetecilere konuştu!

Taraflar memnun kalırsa çalışmaya devam edilecek. Torrent, 2008-2018 seneleri arasında Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapmasıyla futbol piyasasında tanındı.

Işıtan Gün’e Galatasaray’da yönetici Işıtan Gün, futbol şubesine atandı. Domenec Torrent ile görüşüp anlaşan Gün, transfer operasyonunu da yönetecek. Sarı-kırmızılı yönetici ile Başkan Burak Elmas, futbolun idaresini beraber üstlenecek.

2018’de yalnız başına çalışma kararı alan Torrent, New York City’nin teknik direktörlüğüne geldi, sonrasında da Brezilya’nın Flamengo takımına teknik sorumlu olarak geçti. Buradan 9 Kasım 2020’de ayrılan Torrent, bir seneden fazla bir süredir görev yapmıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.