Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent oldu!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, İspanyol hoca Domenec Torrent ile anlaştıklarını resmen duyurdu.
Takip et
Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terim’in ayrılığı sonrası düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Elmas, Galatasaray’ın yeni teknik direktörünün Domenec Torrent olduğunu duyurdu.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent oldu!

Başkan Burak Elmas, Domenec Torrent hakkında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“Teknik Direktör olmasına karar verdik”

“Domenec Torrent’in Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum.”Domenec Torrent ile ilk önce Fatih Terim’in yardımcısı olması için görüştük. Ardından teknik direktör olması yönünde karar verdik.

“Uzun vadede bu görevi yapacak kişilerle görüştüm. Bütün görüşmelerin sonunda en uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim.”

“Domenec Torrent’in Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum.”

“Mevcut ekibe katkı verecek bir antrenörün, ileride Fatih hocamızın görevini üstlenecek biri olması konusunda Fatih hoca ile hemfikirdik.”

“Domenec Torrent’i ayrıntılı araştırdım, Galatasaray için uygun olacağını düşündüm. Güçlü bir kişilik, geçmişi başarılı.”

“Domenec Torrent için bir Türk yardımcı antrenör düşünüyoruz. Görüştüğümüz adlar var. Anlaşma olunca açıklarız.”

Burak Elmas’ın basın toplantısında yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle şöyle:

“Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadık”

“Bugün çok acı bir haber aldık. Eski sporcumuz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadık. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor camiasına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

“Galatasaray’ın değerlerinde bir üslup vardır”

“Galatasaray; fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür bir kulüptür. Galatasaray’ın değerlerinde bir üslup vardır. Bu, bizim için çok mühimdir çünkü bizi, öbür kulüplerden ayıran bir faktördür. Eleştirileri saygıyla karşılayan bir başkanım.”

“Son kararı başkan verir”

“Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışır, konuşur ve son kararı başkan verir. Ben aday olurken çok zor kararlar vermem gerekeceğini biliyordum.”

“Herkes kendine çekidüzen versin”

“Kararlarımın bedelini ödemeye her zaman hazırım ama Galatasaray başkanlık makamına hakaret edilmesine, kulübe zarar verilmesine kesinlikle izin vermem. Herkes kendine çekidüzen versin.”

“Fatih hoca, ilk önce çok sevdiğim biri…”

“Ayrılık hiç olaylı olmadı. Fatih hoca, ilk önce çok sevdiğim biri ve divan kurulu üyemiz, teknik direktörümüz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray’a yakışır bir biçimde oldu.”

“Hepimiz Galatasaray’ın iyiliğini istiyoruz”

“Bu konuyu uzatarak Galatasaray’ı yıpratmak ismine bir iletişim yürütülüyor. Hocamızla aramızda son derece Galatasaray’a yakışan konuşmalar oldu. Hepimiz Galatasaray’ın iyiliğini istiyoruz ama neticede ben başkanım ve en doğru kararı vermek için görevli benim.”

“Hocamız görevdeyken başka bir hoca ile görüşmedik”

“Hocamız görevdeyken yerine bir hoca ile görüşmedik. Ama Galatasaray başkanının futbol paydaşlarıyla ilişkisinin olması ve devamlı iletişimde olup görüşmesi son derece normaldir.”

“Bunu da Fatih hoca özelinde söylemiyorum, herhangi bir hoca görevdeyken de yapabilir, görüşebilir. Benim bugün birçok kulüp başkanıyla, birçok teknik direktörle, birçok futbolcuyla ilişkilerim var, görüşüyoruz.”

“Stratejimizden kesinlikle vazgeçmiyoruz”

“Fatih hocayla alakalı sürekli aynı şeyi söylüyorum; bir teknik direktörlük beraberliği futbolda her zaman karşılıklı olarak sona erdirilebilir. Stratejimizden kesinlikle vazgeçmiyoruz. Bu stratejiler, hem benden hem de herkesten daha mühim.”

“Bu kararları verirken ben de üzülüyorum”

“Çok mühim bir kurum yönetiyoruz. Omuzlarımda, arkadaşlarımın da omuzlarında çok ağır bir yük var. Kararları sevgi üstünden alamayız. Herkesin Galatasaraylılığı kendine. Çok iyi bir Galatasaraylı olmaya çalışıyorum. Tüm bu kararları verirken ben de üzülüyorum.”

“Galatasaray için doğru bildiğim kararları ara sıra üzülerek de olsa içim acıyarak da olsa almak zorundayım.”

“Bütün sorumluluk bana aittir”

“Ben her şeyden sorumluyum. Ben Galatasaray başkanıyım. Bütün sorumluluk bana aittir. Her iyi şeyde de kötü şeyde de bana aittir. Aldığım kararların neticelerini hep birlikte göreceğiz. Ben anlık karar almıyorum. Galatasaray’ın geleceği için en uygun kararı alıyorum.”

“Hocamızla yaptığım görüşmeyi kimseye anlatmadım”

“Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi ekip arkadaşlarım dahil, kimseye anlatmadım. Hem hocamıza duyduğum saygıdan hem de geçmişte bu tür ayrılıkların Galatasaray’a ara sıra yakışmaması nedeniyle bunu bu şekilde yaptım. Birçok haber gerçeği yansıtmıyor.”

“Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı”

“Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı. Kontrat ölçüsünde gerekeni yapacağımızı söyledim ama hocamız, kesinlikle bu şekilde bir talebi olmayacağını belirtti.”

“Yola çıkarken boş mukaveleye imza atmıştık.”

“Beraber olmayı bildiğiniz kadar Galatasaray’da ayrılmayı da doğru yapmanız gerekir.”

“Tercihim Fatih hoca oldu ama…”

“Fatih Terim’den seçim vaadi diyerek bahsetmek hocaya saygısızlık olur. Tercihim Fatih hoca oldu ama benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha neticelerini kimse garanti edemez.”

“Ayrılığın nedeninin hiçbir önemi yok”

“Bu projeler için yola çıkarken en büyük riski, başkan olarak ben aldım. Bu risk hala devam ediyor ancak bu riskin, zor kararlar gerektirdiği ortada. Bugün bir ayrılık oldu, nedeninin hiçbir önemi yok.”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi ilk divan kurulunda eleştirebilir”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi ilk divan kurulunda eleştirebilir yahut yorumlayabilir. Fatih hocanın, Galatasaray içindeki konumu devam ediyor. Bunu da bu şekilde değerlendirmenizi rica ediyorum.”

“Hocamızla alakalı birçok sebep söylenebilir”

“Hocamızla alakalı birçok sebep söylenebilir. Bu kararı karşılıklı aldık. Bundan sonra Galatasaray’ın geleceği için yapacaklarımız mühim.”

“Beraber çok şey başaracağız söyleminin…”

“Beraber çok şey başaracağız söyleminin altını doldurayım. Yola çıkarken kolay bir yol tercih etmedik. Galatasaray’ın yanlış alışkanlıklarla geldiği bu zor dönemden çıkması için lüzumlu tedbirleri alacağımızı söyledik.”

“Biz hedeften vazgeçmeyeceğiz”

“Beraber çok şey başaracağımıza hala inanıyoruz. Bütün cesaretimizi göstereceğiz. Birliktelikler olduğu kadar ayrılıklar da normal. Biz hedeften vazgeçmeyeceğiz. Her hareketimizde Galatasaray’daki ayrışmaya katkıda bulunmamaya çalışıyoruz.”

“Galatasaray başkanlık makamına hakarettir”

“Sosyal medyada cep telefonumu yayınlamışlar. Sabahtan beri mesajlar, telefonlar geliyor. Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir.”

“Biz bir ekibiz ve…”

“Biz bir ekibiz ve ekip olarak bütün kararları beraber alıyoruz. Ekip arkadaşlarımın kasıtlı olarak hedef tahtasına koyulmasını kesinlikle kabul etmeyeceğimi söyleyeyim.”

“Futbol, buranın en kritik branşı”

“Galatasaray’da uzun vadeli kurumsal bir futbol ortamı için birçok arkadaşım bana yardımcı oluyor. Futbol, buranın en kritik branşı. Geniş yönetim kurulunu, herkesten faydalanmak için kurduk. Herkesin farklı nitelikleri var.”

“Fatih Terim, Galatasaray’ın efsanesidir”

“Fatih Terim, Galatasaray’ın efsanesidir. Fatih Terim, Galatasaray’da kesinlikle unutulmayacak, tarihin en büyük başarılarına imza atmış biridir. Ona veda edildiğini düşünmüyorum. Hoca da ne arzu ederse her zaman yaparız. Bunu basit bir teknik direktörlüğü olarak görmek, çok yanlış olur.”

“Ben, Fatih hocayla konuşmaya devam edeceğim”

“Ben, Fatih hocayla konuşmaya devam edeceğim. Bunu da konuştuk zaten. Fikirlerinden faydalanacağımı söyledim.”

“Hocamızın, Torrent görüşmesiyle alakalı bilgisi yok”

“Hocamızın, Torrent görüşmesiyle alakalı bilgisi yok ama bana bu şekilde bir adın geldiğini söyledim.”

“Seçim kararı almayı düşünmüyorum”

“Herhangi bir seçim kararı almayı düşünmüyorum.”

“Buraya Galatasaray mensuplarının tercihiyle geldik. Tüzüğümüz bellidir. Endişe işitmeden, ekibimizle birlikte bildiğimiz yoldan dönmeden, ara sıra çok zor kararlar alarak yolumuza devam edeceğiz.”

“Zor kararları alacak kadar cesuruz. Üyelerimizin her zaman görüşlerini alıyoruz. Zaman zaman hata da yapabiliriz. Mühim olan yanlış yaptığımız zaman bu yanlışı düzeltip Galatasaray’a zarar vermeden doğruyu bulmak.”

“Güvenoyu gerektirecek bir vaziyet yok”

“Geçmiş seçimden çıkan bazı adayların, tekrar seçime hazırlandığını biliyoruz ama burada Galatasaray esastır. Güvenoyu gerektirecek bir vaziyet yok.

“Fatih Terim, Florya’da olmayabilir ama hala Galatasaray’da. Divan kurulunda yan yana oturabiliriz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.