Galatasaray’da Hedef Ki-Jana Hoever

Süper Lig’de ilk 7 haftalık periyotta en çok sıkıntı yaşanan mevkiilerden biri de sağ bek. Galatasaray Liverpool’un genç yeteneği Ki-Jana Hoever’ın peşinde.

Süper Lig’in 7.haftasının sonunda performans değerlendirmesinde bulunan teknik ekip, eksiklikleri bulunan mevkiilere takviyeler yapmak için harekete geçti. Galatasaray’da en çok aksayan bölge olarak bekler göze çarptı. Mariano ve Nagatomo’nun hücum katkısında bulunmaması göze çarparken, özellikle Mariano’nun yüksek sayıda pas hatası yapması dikkatlerden kaçmadı.  Galatasaray’ın Liverpool’un genç yeteneği Ki-Jana Hoever’ın peşinde olduğu ve genç oyuncuyu izlemek için İngiltere’ye heyet göndereceği öğrenildi. Genç oyuncu özellikle Lyon karşısında sergilediği futbolla kendisine hayran bırakmıştı.

Kİ-JANA HOEVER KİMDİR?

Ki-Jana Hoever, 18 Oca 2002 Hollanda doğumludur. Futbol kariyerine Ajax altyapısından başlamıştır. Ajax alt yapısında sergilediği performansla dikkat çeken genç futbolcu, Liverpool U18 takımına transfer olmuştur. UEFA u17 Avrupa Şampiyonası’nda en çok göze çarpan oyunculardan biri olmuştur. Fiziği, tekniği ve hücum katkısıyla dikkat çekmektedir.  Sağ bek ve stoperde oynayabilen 1.80 boyundaki genç futbolcu geleceğin en potansiyelli futbolcularından biri olarak görülüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı