Galatasaray’a Radamel Falcao Şoku! Valencia Devreye Girdi

Galatasaray taraftarının sabırsızlıkla beklediği Radamel Falcao transferi çıkmaza girdi. Kolombiyalı yıldızı isteyen La Liga takımı Valencia görüşmelerin tıkanmasına neden oldu.

Galatasaray’a Radamel Falcao Şoku! Valencia Devreye Girdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray taraftarının 1 ayı aşkın süredir sabırsızlıkla beklediği Radamel Falcao transferi bir türlü noktalanamıyor. Son olarak Falcao’nun kulübü Monaco ile bağlarını tamamen kopardığı ve Galatasaray’a gelmek için gün saydığı açıklansa da İspanyol basınının ortaya attığı bir iddia gündemi sarstı.

VALENCİA DEVREYE GİRDİ

La Liga takımlarından Valencia’nın Radamel Falcao transferi için son derece ciddi bir biçimde devrede olduğu yazan İspanyollara göre anlaşma sağlanmak üzere. Türkiye yerine İspanya’ya gitmek istediği iddia edilen Falcao’nun menajeri aracılığı ile görüşmeleri sürdürdüğü belirtilirken yıllık ücretin 7 milyon Euro olacağı belirtiliyor. Falcao Galatasaray’dan garanti 8 milyon Euro istemiş, yönetim bu rakamın yarısını karşılayabileceğini anlayınca sponsor desteği istemişti. Galatasaray’ın sponsorlarından olan bir inşaat firmasının ücretin yarısını karşılayacağı açıklanmıştı.

Galatasaray’a Radamel Falcao Şoku! Valencia Devreye Girdi

VERGİ SİSTEMİ İBREYİ GALATASARAY’A DÖNDÜRÜYOR

Fatih Terim’in de bir an önce kadroya katılmasını istediği Falcao’nun önemli bir engelinin de ailesi olduğu belirtiliyor. Fransa’dan ayrılmak istemeyen ailenin ayrılık durumunda tercihinin  Türkiye yerine İspanya olacağı ifade ediliyor. Ancak Galatasaray’ın transferde elini güçlendiren bir detay var. Falcao Türkiye’ye gelirse alacağı 8 milyon Euro direkt cebine girecek. Ancak İspanya’da futbolculardan yüzde 50 ye yakın vergi alınıyor. Yani Falcao Valencia ile anlaşırsa yıllık 3,5 milyon Euro alacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.