Galatasaray şampiyonluk yolunda avantaj kazandı

Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan dün akşamki maç sonucunda kimin şampiyon olacağı belli oldu. Beşiktaş oyun üstünlüğünü eline aldı ama 2 gol ile sahadan gülerek ayrılan takım Galatasaray oldu.


Galatasaray şampiyonluk yolunda avantaj kazandı

Dün akşam karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Galatasaray maçında heyecan bir an olsun eksilmedi. Galatasaray ve Beşiktaş arasındaki müsabakada 9 tane sarı kart çıktı. Kırmızı kartlık pozisyon olmayan maçta birçok oyuncu sakatlandı fakat oyuncular sakatlanmasına rağmen maça devam etti. Türk Telekom Arena’da oynanan maç Galatasaray’ın işine geldi. Motivasyonu tam olan sarı kırmızılı takım ilk yarı bitişinde ve ikinci yarı başlangıcında toplamda 2 gol atarak üstünlüğü sağladı. Oyunda üstünlüğü almaya çalışan Beşiktaş ise hiç gol atamadı.

ŞENOL GÜNEŞ TAKTİK ÜSTÜNE TAKTİK DEĞİŞTİRDİ

Beşiktaş’ın ilk yarı performansı genelde kendi ceza sahası üzerinde geçti çünkü Galatasaray baskılı bir oyun anlayışı ile sürekli olarak rakibinin üzerine gitti. Galatasaray’ın bu hamlesi rakibini telaşa sokarak sürekli hata yapmasını sağladı. Beşiktaş sürekli olarak top kayıpları ile kalesinde şut görmeye başladı. Şutlardan ikisi fileler ile bulaşırken, 1 gol iptal edildi ve diğerleri kaleci tarafından engellendi. Şenol Güneş maç boyunca taktik üstüne taktik değiştirerek oyun üstünlüğünü ele almaya çalıştı fakat Galatasaray gollerden sonra tamamen savunmaya geçti.

BEŞİKTAŞ İKİNCİ YARI TOPU VERMEDİ

Maç sonrasında yayınlanan istatistiklere baktığımızda Galatasaray’ın yüzde 45’lik bir topla oynama oranını görüyoruz. Beşiktaş’ın ise yüzde 55’lik bir oyun oynama performansı var. Beşiktaş’ın ikinci yarı topu rakibine vermedi ama toplamda 5 tane isabetli şutu Galatasaray’ın tecrübeli kalecisi Muslera ile buluşturdu. Pas isabeti oranında Beşiktaş öndeydi fakat maçı kazanan takım Galatasaray oldu. Şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj sağlayan Galatasaray yüksek ihtimal ile şampiyonluk kupasını kaldıracak.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Galatasaray Süper Lig başarısını şampiyonlukla kanıtladı

Galatasaray Süper Lig başarısını şampiyonlukla kanıtladı

Türk Telekom Arena'da oynanan Başakşehir maçından yüzü gülerek ayrılan Galatasaray, 22. kez Süper Lig şampiyonu oldu. Fatih Terim, oyuncular ve teknik heyet Florya'da bulunan tesislere giderek taraftar ile buluştu. Galatasaray'ın şampiyonluk haberini okumadan geçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.