Galatasaray Lisesi’nin Fenerbahçeli Müdürü İstifa Etti

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Lisesi’ne müdür olarak atanan Fenerbahçeli Prof. Dr Vahdettin Engin’in Fenerbahçe Kulübü üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Gündeme Galatasaray Lisesi’ne müdür olarak atanmasıyla gelen Prof. Dr. Vahdettin Engin’in Fenerbahçeli olması Galatasaray tarafından eleştirilmiştir. Birçok Galatasaraylı’nın okulumuzda Fenerbahçeli müdür istemiyoruz diyerek bu atamaya tepki göstermişti.

Galatasaray Lisesi Müdürü’nün, Galatasaray Spor Kulübü’nde sembolik temsil durumu olduğunu belirten Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, bu polemiğin spor sayfalarında olmasını doğru bulmadığını söyledi. Bu atamayı önerenlerin ve bu atamayı gerçekleştirenlerin bu durumun polemik haline geleceğini bildikleri yaptıklarına değinen Hamamcıoğlu,”Bu tür ayrıştırmalara gelmeden birlikte ve güçlü durmamız lazım” dedi.

“İLGİLİ İLGİSİZ HERKES DEMEÇ VERİYOR”

Lisede şu an misafir olarak durduklarını belirten Divan Kurulu Başkanı, “İlgili, ilgisiz herkesin demeç vermesi, ‘Geldikleri gibi giderler’ şeklindeki demeçler yanlıştır. Hoş olmayan bir durum olmuştur ama lise müdürümüzün de sadece eğitime konsantre olacağından emin olarak, Fenerbahçe Kulübü Üyeliği’nden istifa etmiştir. Kendisi lisemizin müdürüdür. Bununla ilgili girişimde bulunduk. Kendisini ziyaret ettik. Polemik oluşmamasına teminen kendisine bir teklif götürdük.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı