Galatasaray Lisesi’ne Fenerbahçeli Müdür

Son günlerde TFF’den gelen ceza ve ’19:05’olayı ile gözlerin çevrildiği Galatasaray camiasında bir olay daha yaşandı. Galatasaray Lisesi’ne atanılan Fenerbahçeli müdür, yönetim ve taraftarların tepkisini çekti.

Yıllardır Galatasaray içinde yaşanan liseli tartışmaları yeni bir boyut kazandı. Türkiye’nin en önemli okullarından biri olan ve Galatasaray’ın kurulduğu yer olan Galatasaray Lisesi’ne Prof. Dr. Vahdettin Engin’in geçeceği konuşuluyor.

Prof.Dr. Vahdettin Engin gibi başka takımı destekleyen birçok öğrenci yetiştiren Galatasaray Lisesi’ne Fenerbahçeli müdürün atanması tepkilere yol açtı. Konu ile ilgili açıklama yapan Engin, kendisinin mektepli Galatasaraylı olduğunu söyledi ve “Benim için onurdur.” dedi.

“DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Galatasaray Spor Kulübü, bu atamayı eleştirmiştir ve yaptıkları açıklamada , “Kurucumuz olmasından onur ve gurur duyduğumuz, bununla her zaman iftihar ettiğimiz Galatasaray Lisemize rakip takım taraftarı bir kişinin müdür olarak atanması camiamızı derinden yaralamıştır. Başka renklere gönül vermiş bir kişinin, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun sembolik de olsa doğal üyesi olması kabul edilemez. Geleneklerimize aykırı olan bu atamanın camiamızın beklentilerine uygun bir şekilde düzeltilmesini bekliyoruz.” ifadelerine yer verilmiştir.

Şükrü Hanedar’ın Twitter’dan yaptığı paylaşım da dikkat çekti. Hanedar paylaşımında, “Liseme Fenerli Vahdettini istemiyorum. Liseme Ataturk’cu Galatasarayli istiyorum.” dedi.

Galatasaray Lisesi’ne Fenerbahçeli Müdür

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı