Galatasaray Divan Kurulu’nda Sert Eleştiriler

Galatasaray'da kaos son bulmuyor. Divan Kurulu toplantısında Başkan Mustafa Cengiz ve ekibine sert eleştiriler geldi.
Galatasaray Divan Kurulu’nda Sert Eleştiriler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Süper Lig’de 2 sezondur şampiyon olan, Galatasaray’ı aylardır kâr ettiren Mustafa Cengiz yönetimi Galatasaray Divan Kurulu üyeleri tarafından sert eleştirildi. Kürsüde konuşma yapan üyelerin neredeyse tamamı Mustafa Cengiz’e seçim çağrısında bulundu. Mustafa Cengiz eleştirilere sessiz kaldı. Galatasaray’ın Ekim ayı Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Son derece gergin söylemlerin olduğu bir toplantı yaşandı. İşte son derece sert ifadeler içeren o mesajlardan bazıları…

DİVAN KURULUNDAN SERT ELEŞTİRİLER

Eşref Hamamcıoğlu (Divan Başkanı):  “Divan Kurulu, makam hırsı sahiplerine, gelecek nesillere Galatasaray’ı yanlış oluşturmaya çalışılmasına, temsil becerisine sahip olmayanlara, marka değerini yıpratanlara, doğru söylemeyenlere muhaliftir ve muhalif olmaya devam edecektir. Böl yönet, polemikler yaratla Galatasaray Spor Kulübü uçuruma doğru gitmektedir. Buna mutlaka engel olunması lazım.”

Sedat Doğan: “Siz başkan seçilirken tüzüğü korumaya yemin ettiniz, tüzüğü uygulayın, ilk yönetim kurulu toplantınızda seçim kararı alın. Almazsanız bunun şahsi sonuçları olur. Biz bu gayri ciddi yönetimle devam edersek yakın gelecekte Galatasaray kalmayacak.”

Hayrettin Kozak: “Tüm mali veriler kötüye gidişi işaret ediyor. Riva ve Florya’nın satışını en önden onaylayan bendim. Bugün olsun yine onaylarım.” Ömer Tümay (Divan üyesi): “Sayın Başkan, siz gönüllerdeki başkan değilsiniz. Sizi ibra etmediler. Siz hukuk marifetiyle oradasınız. Galatasaray’ı, Galatasaray’ı bilen kişiler yönetmeli. Yoksa böyle çok sorunlar yaşarız.”

Naci Ekşi: “Sayın başkan, siz başkan mısınız, Ali kıran baş kesen misiniz? Kendinize gelin. Galatasaray’a zarar vermeyin.”

Tam tamına 4.5 saat süren Divan Kurulu toplantısında, sert eleştirilere rağmen başkan Mustafa Cengiz cevap vermedi. Başkan’ın, ekibiyle yaptığı toplantıda ise herhangi bir seçim hamlesi düşünmediği öğrenildi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Karçal, “En önemli değerlerimiz hedef alınıyor ve hedef gösteriyorlar. Örneğin; hocamıza verilen cezalar. Verilen cezalar ile karşılaştırıldığında hiç adaletli değildi. Unutmayın ki bir kişiye verdiğiniz haksız ceza 30 milyon Galatasaray taraftarına, her birimize yapılmış haksızlıktır. Biz bu noktada kurullara adaletli olmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

(FANATİK)

GALATASARAY BORÇ AÇIKLADI

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 30 Haziran 2019 itibarıyla konsolide net borcunun 1 milyar 610 milyon 900 bin TL olduğu açıklandı. Sportif AŞ’nin 1 Haziran 2019 – 31 Eylül 2019 arasında ise 79.6 milyon TL dönemsel kârda olduğu belirtildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.