Galatasaray Belhanda’nın sözleşmesini feshetti! Younes Belhanda’nın yeminli tercümeli röportajı paylaşıldı

Galatasaray, Younes Belhanda’nın kadro dışı kalmasının ardından Faslı futbolcunun Sivasspor maçından sonra söylediği sözler için noter onaylı yeminli tercümeli röportajını paylaştı.
Takip et
Galatasaray Belhanda’nın sözleşmesini feshetti! Younes Belhanda’nın yeminli tercümeli röportajı paylaşıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray, Younes Belhanda ile sözleşmesini feshettikten kısa bir süre sonra Belhanda’nın Sivasspor maçının ardından verdiği röportaj hakkında paylaşımda bulundu.

Sarı kırmızılı ekip, Younes Belhanda’nın noter onaylı yeminli tercümeli röportajını ve Faslı futbolcunun sözlerini paylaştı.

Galatasaray’ın paylaştığı yeminli tercümeli röportaj şu şekilde;

Gazeteci: Bugün saha oyununu biraz etkiledi mi? Hem Belhanda hem de Galatasaray takımına?

Younes Belhanda: Elbette bizi etkiliyor. Biz Galatasaray’ız. Normal olarak, Galatasaray yöneticilerinin bir çözüm bulması lazım. Bizlerin, futbol oynadığımızı biliyorlar. Pas vermeyi, pasları ikilemeyi seven insanlarız. Biz çözüm bulmalısın. Hiç durmadan Twitter’da, Instagram’da kendini seyretmemek, basında olup bitenlere bakmamak lazım. Gel statla ilgilen. Sahada mücadele eden/oynayan biziz, Dolayısıyla, hafta sonu oynayabilmemiz için her şeyi yapmaları ve oynamak için en iyi koşulları sağlamaları gerekiyor. Antrenman merkezimiz bile buradan daha iyi. Bu normal mi? Üstelik her gün Florya’da antrenman yapıyoruz. Ve Florya’daki saha buradakinden daha iyi. Bu normal mi? Bu normal değil.

Galatasaray Belhanda’nın sözleşmesini feshetti! Younes Belhanda’nın yeminli tercümeli röportajı paylaşıldı

Galatasaray’ın açıklaması:

Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda’nın sözleşmesi tek taraflı ve haklı sebeplerle feshedilmiştir

Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda’nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. – Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp’ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlığına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda’nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BELHANDA NE DEMİŞTİ?

Younes Belhanda’nın Demir Grup Sivas maçının ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda, Türk Telekom Stadı’nın kötü zemini nedeniyle yönetimi hedef alan Belhanda’nın, “Yöneticiler, instagram ve twitter’da dolaşmak yerine zeminle ilgilenmeliler” sözleri yönetimin büyük tepkisini çekmişti. Belhanda, o sözlerine gelen tepki üzerine yanlış anlaşıldım diye açıklama yapmıştı. Faslı yıldız açıklamasında, “Söylediklerimden dolayı yanlış anlaşıldım. Çevirmenimiz de bunun yapıcı bir mesaj olduğunu anlayarak çevirdi. Galatasaray’ın tüm yönetimine saygı duyuyorum ve kulüpteki herkesle iyi ilişkim var.” demişti.

BELHANDA GALATASARAY PERFORMANSI

Belhanda, Galatasaray işle geçirdiği 4 sezonda toplamda 96 maçta 19 gol 16 asistlik performansla oynadı.

Sarı kırmızılıların 2017 yazında kadrosuna kattığı Belhanda için Dinamo Kiev’e 10 milyon euro bonservis bedeli ödedi.

Faslı oyuncu ise bonuslar hariç her sene yıllık 3 milyon 350 bin euro ücret aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.