G7 Zirvesi’nin Sonuçları Açıklandı

Fransa’nın ev sahipliğinde düzenlenen G7 Zirvesi’nin 1 sayfalık sonuç metni açıklandı. Sonuç metninde, toplantıda olduğu gibi çeşitli konulara yer verildi.

45’inci G7 Zirvesi, Fransa’nın Biarritz kentinde düzenlendi. Liderlerin katılımıyla düzenlenen toplantıda çok sayıda konu konuşuldu. Sonuçlar ise, bir sayfalık bir bildiriyle yayınlandı.

ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada gibi ülkelerin liderlerinin katılımıyla düzenlenen G7 Zirvesi’nde, sorunların daha hızlı çözüme kavuşturulabilmesi için Dünya Ticaret Örgütü’nün çalışma sisteminin değişmesi gerektiği belirtildi. Öte yandan bildiride Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD), uluslararası vergi konusunda yeni çözümler üreteceği konusunda hem fikir olunduğu aktarıldı.

MASADA İRAN VE UKRAYNA DA KONUŞULDU

G7 Zirvesi’nde bir diğer önemli konu da İran oldu. İran’ın nükleer silahlara hiçbir zaman sahip olmaması gerektiği konusunda 7 lider de ortak açıklama yaptı. Öte yandan Ukrayna sorunuyla ilgili olarak da Fransa ve Almanya’nın devreye gireceği belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı