G-20 Zirvesine Erdoğan’la Trump’ın Pozu Damga Vurdu

G-20 zirvesinden bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, ayaküstü sohbet etti. İkili, sohbetin ardından verdikleri samimi pozla dikkat çekti.

Son dönemlerde ABD ile Türkiye arasında ilişkiler gergin. Özellikle S-400 krizinde had safhaya çıkan bu gerginliğin Erdoğan ile Trump’ın katılacağı G-20 zirvesine nasıl yansıyacağı herkes tarafından merak ediliyordu. Merakla beklenen zirve dün gerçekleşti. İlginç görüntülere sahne olan zirveye Erdoğan ile Trump’ın pozu damga vurdu. Ayaküstü bir süre sohbet eden ikili, ardından “Her şey yolunda” pozu verdi. İkilinin bu pozu dünya basınında da geniş yer buldu.

Tüm dünya tarafından yakından takip edilen G-20 zirvesine liderler arasındaki ikili sohbetler damga vurdu. Son dönemlerde bir hayli gerginleşen ilişkilerin gölgesinde gerçekleşen zirvede Erdoğan ile Trump da bir sürprize imza attı. Bütün liderlerle yakından ilgilenen ve sohbet eden Erdoğan, Trump’la da dikkat çeken bir karede yer aldı. Birbirlerine oldukça samimi davranan ikili, “Aramızda zorun yok” pozu verdi.

BASIN MENSUPLARI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Trump ile Erdoğan arasındaki diyalog, zirveyi takip eden basın mensuplarının da ilgisini çekti. Basın mensupları, zirvede verilen samimi pozu “İki ülke arasında buzlar eriyor” şeklinde yorumladı. Bu kare, Türkiye ile birlikte tüm ajanslar tarafından kullanıldı. Bakalım bu sıcak sohbetten sonra Türkiye ile ABD ilişkileri önümüzdeki günlerde nasıl şekillenecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı