G-20 Liderler Zirvesi’nde Şaşırtan Fotoğraf!

Bu yıl Japonya’nın ev sahipliğini yaptığı ve 2 gün boyunca Osaka kentinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi başladı. Çekilen toplu fotoğrafta Trump ve Prens Selman’ın samimiyeti dikkat çekti.

G20 Liderler Zirvesi nedeniyle japonya’nın Osaka kentinde liderler buluştu. INTEX Osaka Fuar Merkezi’nde düzenlenecek zirveye katılan liderleri Japonya Başbakanı Abe karşıladı. Karşılama töreninin bitimiyle birlikte Başbakan Abe ve diğer liderler aile fotoğrafı için düzenlenen sahnede kendilerine gösterilen bölümlere geçti.

SAMİMİYET DİKKAT ÇEKTİ

Aile fotoğrafına hazırlık esnasında Başkan Trump ile Prens Selman arasındaki samimiyet gözlerden kaçmadı. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da öldürülmesinden sonra Selman, tüm dünyadan yoğun tepki almıştı. BM tarafından duyurulan raporda cinayetin sorumlusunun Riyat yönetimi olduğu iddia edilmişti. ABD Senatosu da Kaşıkçı’nın öldürülmesinde sorumlu olarak Selman’ı işaret eden bir kara imza atmıştı.

Dünyanın her yerinden 3 bine yakın gazetecinin izlediği buluşmaya 19 lider ve Avrupa Birliği delegelerinin de aralarında bulunduğu 32 bin kişi katılım gösteriyor. Osaka kentinde yoğun güvenlik önlemleri de düzenlendi. Zirve boyunda 35 binden fazla güvenlik gücü, zirvenin yapıldığı fuar merkezinin çevresini trafik akışına kapattı. Zirve toplamda 2 gün sürecek ve dünya genelindeki önemli problemler düzenlenecek olan oturumlarda görüşülecek. Liderler zaman zaman da bire bir görüşmeler için zaman bulabilecekler.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı