Futbolcusu Ölen Kulübün, Anma Maçında Yöneticisi Öldü

Kayseri’de trajik bir ola yaşandı. 1982 yılında, maç sırasında hayatını kaybeden futbolcusu Şaban Tarkurt için anma maçı düzenleyen Başakpınar yöneticisi Aziz Toker sahada kalp krizi geçirip öldü.

Kayseri’de yaşanan olay bu kadar da olmaz dedirten cinsten. Kayseri Birinci Amatör Küme’de mücadele eden Başakpınar Belediyespor’un kurucularından Aziz Toker saha ortasında kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Olayı ilginç kılan ise organize edilen maçın, 1982 yılında maç sırasında hayatını kaybeden futbolcu Şaban Tankurt için düzenleniyor olmasıydı.

37 SENE SONRA AYNI ÜZÜCÜ OLAY

8 Mayıs 1982 yılında Sümer Stadı’ndaki YSE-Başakpınar maçında Başakpınar forması giyen Şaban Tankurt saha içinde kalp krizi geçirip hayatını kaybetmişti. Stadına da Tankurt’un ismini veren kulüp futbolcusu için bir anma maçı düzenledi. Yarımşar saatlik iki devre halinde oynanan maçı da kulübün kurucularından ve yöneticisi olan Aziz Toker yönetti. Devre arası düdüğünü çaldıktan sonra birden bire yere yığılan Toker hemen hastaneye kaldırıldı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Toker hayatını kaybetti. Yarıda kalan maçın ardından bölgedeki siyasetçiler ile futbolcular hastaneye akın etti. Hastaneye giden vatandaşlar aldıkları ölüm haberi karşısında yıkıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı