Futbol 28 Yıldır Kralsız

Türk Futbolunun ve Galatasaray’ın efsanesi olan ‘Taçsız Kral’ Metin Oktay’ın bugün aramızdan ayrılışının 28. yıl dönümü.

Oynadığı dönemde ve taraflı tarafsız herkesin beğenisini ve taktirini kazanan Metin Oktay, Türk Futbolu’nun ve Galatasaray’ın en büyük efsanesi olarak adını tarihe yazdırmayı başardı. ‘Taçsız Kral’ 13 Eylül 1991 yılında Boğaziçi Köprüsü’nde geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

13 Eylül günü takım arkadaşları ile Galatasaray Adası’nda yemek yiyen Metin Oktay yemekten sonra kalkmak istedi. Fakat tüm takım arkadaşları kalması yönünde ısrar etti. Buradan başka bir gazinoya geçeriz diyen arkadaşlarının teklifi reddeden unutulmaz futbolcu Metin Oktay, Galatasaray Adası’ndan ayrıldıktan sonra Boğaziçi Köprüsü’nde bir kaza geçirdi ve aramızdan ayrıldı.

Turgay Şener o günü böyle anlatırken “O kadar diretmemize rağmen bizleri dinlemedi. ‘Gitmem lazım’ dedi. Ve gitti…” ifadesine yer veriyor.

O masadan kalkmasaydı bugün hayatta olur muydu bilmiyorum fakat benim gibi birçok insanın Galatasaraylılığı ile gurur duymasının hatta Galatasaray’ı desteklemesinin yegane sebeplerinden olan Taçsız Kral Metin Oktay, bu dünya var olduğu sürece unutulmayacak.

“Bizi sevenleri üzmeyelim baba, bizi sevenlere ihanet etmeyelim.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı