adplus-dvertising

Fuhuş operasyonunda kadınların fotoğrafından yapılmış katalog çıktı!

Bursa ve İstanbul’da kadınları fuhuşa zorlayan çeteye yönelik gerçekleştirilen VİP 1 Operasyonu’nda 12 şüpheli, gözaltına alındı. Zanlıların fuhuşa zorladıkları kadınların fotoğraflarını müşterilerine katalog biçiminde gönderdikleri ve 2 saat için 200 dolar fiyat tespit ettikleri gün yüzüne çıktı.
Takip et
Fuhuş operasyonunda kadınların fotoğrafından yapılmış katalog çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 12 zanlının başta yabancı uyruklular olmak üzere çok sayıda kadını fuhuşa zorladığını ve fuhuş için yer temin ettiğini belirledi. Bursa Cumhuriyet Savcılığı, ortalama 3 ay süren fiziki ve teknik takibin sonrasında 12 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarttı. 200 polisin katılımı ile Bursa ve İstanbul’da 15 ayrı adrese şafak vakti operasyon düzenlendi.

‘VİP 1’ ismi verilen operasyonda 2’si yabancı uyruklu 12 şüpheli gözaltına alındı. Fuhuşa zorlanan 11’i yabancı uyruklu 20 kadın, ifadeleri için emniyete götürüldü.

Fuhuş operasyonunda kadınların fotoğrafından yapılmış katalog çıktı!

LÜKS OTELLER TERCİH EDİLMİŞ

Operasyonda adreslerde yapılan aramalarda fuhuştan elde edildiği değerlendirilen 2 bin 500 dolar, 38 bin Türk Lirası, 2 ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız av tüfeği ile müşterilerin adlarının ve randevu saatlerinin yazıldığı çok sayıda çetele ve yabancı uyruklu kadınlara ait pasaportlar ele geçirildi. Kadınların fotoğraflarından oluşan katalogların özel müşterilere internet aracılığıyla gönderildiği ve 2 saat için 200 dolar fiyat tespit edildiği belirlendi. Zanlıların fuhuş için öte yandan lüks otelleri tercih ettiği gün yüzüne çıktı. Kadınlarla para karşılığı beraber olduğu belirlenen çok sayıda kişi ise emniyete çağrılarak ifadelerine başvuruldu.

Fuhuş operasyonunda kadınların fotoğrafından yapılmış katalog çıktı!

‘SAKİN OLUN, TÜRK POLİSİYİZ’

Öte yandan operasyon esnasında polis ekiplerinin kapıyı açan yabancı uyruklu kadınları, “Sakin olun, Türk polisiyiz” diye İngilizce uyarması dikkat çekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.