Fuhuş Çetesinin Seç-Beğen-Al Yöntemi Pes Dedirtti

Turizm cenneti Antalya’da farklı ülke vatandaşı oldukları belirlenen kadınları seç-beğen-al yöntemiyle erkeklere pazarlayan fuhuş çetesine operasyon düzenlendi.

Antalya’da fuhuş çetesine yönelik operasyonun detayları şaşkına uğrattı. Farklı ülke vatandaşı olduğu belirlenen kadınları, erkeklere pazarlayan çetenin katalog hazırlayarak seç-beğen-al yönemini kullandığı tespit edildi. Düzenlenen operasyon sonucu 8 kişi gözaltına alınırken, tehditle çalıştırıldığı belirlenen 20 kadın kurtarılarak ülkelerine gönderildi.

Emniyet ekipleri, fuhuş çetelerine yönelik operasyonlarını artırdı. Son olarak turizm cenneti Antalya’da ihbar üzerine harekete geçen ekipler, düzenledikleri baskında 8 kişilik çeteyi çökertti. Operasyonda yabancı uyruklu kadınları tehdit ve şantajla erkeklere pazarladıkları öğrenilen 8 kişi gözaltına alındı. Kadınlar seç-beğen-al yöntemiyle erkeklere pazarladıkları öğrenilen çeteye düzenlenen baskında çok sayıda katalog ele geçirildi. Çete üyeleri tarafından çeşitli vaatlerle kandırılıp Türkiye’ye getirilen 20 kadın da yapılan sağlık kontrolü sonrası emniyetteki işlemlerinin ardından ülkelerine gönderildi.

İFADELERİNDE HER ŞEYİ ANLATTILAR

Olayla ilgili soruşturma devam ederken kadınların emniyetteki ifadelerinde “Buraya fuhuş yapmak amacıyla gelmedik. İşe ihtiyacımız vardı. Bizi iş vaadiyle kandırarak getirdiler. Daha sonra pasaportlarımıza el koyarak bize zorla fuhuş yaptırdılar. Bazı arkadaşlarımız kaçmaya çalıştığı için ağır bir şekilde cezalandırıldı. Bunları gördükten sonra korkup bir şey yapamadık” dediği öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı