Fuat Uğur’dan Flaş İddia: Can Dündar’a Ayda 80 Bin Euro Veriliyor

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Almanya’ya firar eden gazeteci Can Dündar’ın hesabına her ay 80 bin euro yatırıldığını iddia etti.

MİT TIR’ları davasında serbest kalmasının ardından Almanya’ya giden ve Türkiye yargı önüne çıkmaktan geri duran firari gazeteci Can Dündar hakkında inanılmaz bir iddia konuşulmaya başlandı.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un “Can Dündar’ın aylık geliri ve eski solcuların talihsizliği” başlıklı yazısı gündemi sallayacak gibi duruyor.

“TOP SECRET BİLGİ”

12 Eylül yıllarında Avrupa’ya firar eden solcuların büyük problemler çektiğine işaret eden Uğur, Can Dündar’ın ise farklı bir yaşam sürdüğünü kaleme aldı. Uğur, aldığı “top secret bilgiyi” okurları ile paylaştı:

“Evet, bu bilgiyi aldığım zaman inanın dudaklarım uçukladı! Fakat elime geçen bu TOP SECRET bilgi, kendisinin satış değerinin hayli yüksek olduğunu ispatlamakta.

“AYDA 80 BİN EURO YATIYOR”

Can Dündar’ın banka hesabı Almanya’da Post Bank’ın Berlin’deki şubelerinden bir tanesinde. Ve sıkı durun; her ay hesabına 80 BİN AVRO yatırılıyor. Farklı vakıflardan, gençlik ve kadın merkezlerinden ve bazı “bilinmeyen” kurumlardan.

80 bin avro bu boru değil. Yani ayda 520 bin lira. Senede 6 milyon 240 bin lira. ”

Can Dündar’ın İdlib arazisinde ABD operasyonuyla öldürülen DEAŞ’ın elebaşı Bağdadi ile alakalı attığı tweet tepki toplamıştı. DEAŞ’ın ABD ve Türkiye tarafından büyütüldüğünü yazmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı