Fuat Oktay'dan Barış Pınarı Harekatı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Barış Pınarı Harekatı hakkında Twitter'dan önemli açıklamalarda bulundu.
Takip et
Fuat Oktay'dan Barış Pınarı Harekatı Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Fırat'ın doğusuna düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'nın planlandığı doğrultuda devam ettiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de, Fırat'ın doğusundaki terör unsurlarına yönelik dün başlattığı Barış Pınarı Harekatı hakkında Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Operasyonda birincil önceliğin sivillerin zarar görmemesi olduğunu aktaran Oktay, sözlerine şöyle devam etti:

“Terör örgütlerinin yuvalanmaya çalıştığı sınır ötesinde Barış Pınarı Harekâtı planlandığı şekilde devam etmektedir. Tek amacı sınırlarımızın güvenliğini ve Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşlerini sağlamak olan operasyonda ordumuz teröristlerle mücadelesini başarıyla sürdürürken temel önceliği sivil halkın zarar görmemesidir. Uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesi’nde yer alan ‘meşru müdafaa hakkı’ çerçevesinde hareket eden Türkiye, sınırlarımızı tehdit eden ve tüm dünya için tehlike arz eden terör bataklığını kurutmakta kararlıdır.

Uluslararası kamuoyunun da terör örgütleriyle mücadele konusunda aynı kararlılık içerisinde olması en büyük beklentimizdir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.