adplus-dvertising

Fuat Oktay: Doğu Akdeniz Bölgesinde Barıştan Yanayız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Resepsiyonu’na katıldı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Takip et
Fuat Oktay: Doğu Akdeniz Bölgesinde Barıştan Yanayız
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara’da Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Resepsiyonu’na katıldı. Oktay burada yaptığı konuşmada, ekonomik bakımdan güçlü olan bir ülkenin siyasal gücünün de artacağının altını çizdi. Oktay bu bağlamda Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik gelişme göstermesine ve kendi kendine yetebilir bir hale gelebilmesine büyük önem verdiklerini söyledi.

Türkiye’den ve Kuzey Kıbrıs’tan turizm sektörünün önde gelenlerini buluşturan etkinliğin değerine de değinen Oktay, “Böylesine önemli etkinliklerle birlikte, KKTC turizmine gözle görülür faydalar sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

“DOĞU AKDENİZ BÖLGESİNDE BARIŞ”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Doğu Akdeniz bölgesinde yaşanan sürece de değindi ve ”Rum tarafının Kıbrıs Türklerini dışlayarak, ısrarla sürdürdüğü tek taraflı hidrokarbon faaliyetlerine sahada fiili adımlarla yanıt veriyoruz. Biz Doğu Akdeniz bölgesinde barış ve istikrardan yana olarak bu duruşumuzu sürdüreceğiz” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.