adplus-dvertising

FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı!

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, FTX’in çöküşünden kendini sorumlu tuttu. Likidite krizi yaşayan ve hakkında soruşturma başlatılan kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, özür diledi. Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried bir günde 14.6 milyar dolar kaybetti!
Takip et
FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

FTX’ten Sam Bankman-Fried Perşembe sabahı ”üzgün olduğunu” tweetledi ve “f————-” ve “daha iyisini yapmalıydım” itiraf etti. Bankman-Fried ayrıca FTX ile birlikte kurduğu ticaret şirketi Alameda Research’ü kapattığını da duyurdu.

Bu yılın başlarında, borsa 32 milyar dolar değerindeydi, ancak şimdi Bankman-Fried, rakip borsa Binance’in onu almak için bir anlaşmadan çekilmesinden sonra FTX’i destekleyecek birini arıyor .

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük üçüncü kripto borsası olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, yaşanan likidite krizi sonrası FTX yatırımcılarından özür diledi.

Bankman-Fried, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Batırdım. Daha ​​iyisini yapmam gerekiyordu” dedi.

Kriz sürecinde yatırımcılarla daha şeffaf bir ilişki kurması gerektiğini dile getiren FTX CEO’su, “Binance anlaşması sürecinde ellerim bağlıydı ve özellikle halka açık bir şekilde söylememe izin verilmedi” diye yazdı.

FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı!

Sürecin bu noktaya gelmesinin kendi hatası olduğun belirten FTX CEO’su, kaynak bulmak için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Bankman-Fried, kazanılan her kuruşun müşterilere ve gelinen bu durumda hiçbir sorumluluğu olmayan çalışanlara gitmesi için çalışacağını ifade etti.

22 tane tweet atan Bankman-Fried şunları belirtti:

FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı!FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı! FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı!

“Ayrıca daha yakın zamanda iletişim kurmalıydım” diye yazdı. “Şeffaf bir şekilde — olası Binance anlaşması süresince ellerim bağlıydı; Özellikle halka açık bir şekilde söylememe izin verilmedi. Ama tabii ki ilk etapta oraya varmamız benim üzerimde.”

FTX CEO’su ayrıca, kuşatılmış kripto borsasıyla işlerin nerede durduğuna dair en son bilgileri verdi.

Bankman-Fried, ABD’deki işi hariç tutulduğunda, uluslararası operasyonun müşteri mevduatlarından daha yüksek toplam varlık ve teminat piyasa değerine sahip olduğunu söyledi, ancak bunun “teslimat için likiditeden farklı olduğunu – para çekme durumundan da anlayabileceğiniz gibi” dedi. ”

Bankman-Fried, “Buradaki hikayenin tamamı, hâlâ her ayrıntısını çözdüğüm bir hikaye, ancak çok yüksek bir seviye olarak, iki kez okudum” diye yazdı.

FTX CEO’su, ilk hatasının bankayla ilgili hesapların dahili olarak kötü etiketlenmesi olduğunu söyledi, bu da kullanıcı marjı konusunda “önemli ölçüde kapalı” olduğu anlamına geliyordu. ″Çok daha düşük olduğunu sanıyordum.”

Pazar günü borsanın “büyük bir farkla en büyüğü” olarak adlandırdığı kabaca 5 milyar dolarlık para çekme işlemi gördüğünü söyledi.

Çarşamba günü, Bankman-Fried yatırımcılara şirketin en az 8 milyar dolarlık bir açıkla karşı karşıya olduğunu ve konuya aşina bir kişiye göre acil finansmana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Perşembe günkü tweet dizisinde Bankman-Fried, “açık ara” 1 numaralı önceliğinin “kullanıcılar tarafından doğru yapılması” olduğunu söyledi. Bu amaçla, ekibin haftayı likiditeyi artırmak için elinden gelen her şeyi yaparak geçirdiğini söyledi.

Bu konuda hiçbir söz veremem, dedi. “Ama deneyeceğim.”

FTX’in CEO’su batırdım diyerek özür diledi ve işlemlerin sona ereceğini açıkladı!

SERVETİ 1 GÜNDE 14 MİLYAR DOLAR ERİDİ

Bloomberg Milyarderler Endeksi verilerine göre dün Bankman-Fried’ın serveti 1 günde 14.6 milyar dolar eridi. Servetinin 991 milyon dolara düşmesiyle milyarderler endeksinden de düşmüş oldu. Bu düşüşte FTT’nin son 24 saatte yüzde 73 değer kaybederek 4.7 dolara düşmesi etkili oldu.

“ALIM SATIM İŞLEMLERİ SONA EREBİLİR”

FTX, borsada alım satım işlemlerinin birkaç gün içinde sona erebileceğini para çekme işlemlerinin ise süreceğini duyurdu. FTX yatırımcılarına yönelik bildirimde, “Kapatmak istediğiniz pozisyonları kapatın” denildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.