Fransız ‘Örümcek Adam’, Yine Gökdelene Tırmandı! Bu Sefer Hong Kong İçin

Örümcek Adam lakaplı Fransız dağcı, Hong Kong gökdelenine tırmandı. Bu sefer barış için tırmanan Alain Robert, gökdelene afiş astı.
Fransız ‘Örümcek Adam’, Yine Gökdelene Tırmandı! Bu Sefer Hong Kong İçin
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Örümcek Adam lakaplı Fransız dağcı Alain Robert, Hong Kong’un en uzun gökdelenine tırmandı. Tırmanışının ardından Çin ve Hong Kong bayraklarının bulunduğu ve el sıkışan bir simgeye sahip afişi, gökdelene astı. Robert, bu eylemiyle uzun süredir polis ile göstericiler arasında devam eden protesto gösterilerinin barışçıl bir şekilde sonlanmasını istedi.

Dünya çapında yüksek binalara tırmanmasıyla tanınan 57 yaşındaki ‘Örümcek Adam’, “Barış için acil bir çağrı yapmak istedim” ifadelerini kullandı. Robert bölgedeki tansiyonun artık düşmesi gerektiğini söylerken, “Yaptığım eylemin yüzlerdeki gülümsemeyi arttırmasını istiyorum. Barış dolu günlerin geri gelmesini umut ediyorum” diye konuştu.

“BARIŞ İÇİN ACİL ÇAĞRI”

Alain Robert, kendisine ‘Örümcek Adam’ lakabını kazandıran tarzıyla, yine ipsiz ve korumasız bir tırmanış yaptı. 68 katlı binaya tırmanan Fransız dağcı, “Hong Kong halkı ve Çin hükümeti arasında barış ve istişare için acil bir çağrı yapıyorum ifadelerini kullandı. Gösteriler, Çin’in baskıcı yönetimine karşı Hong Kong halkı tarafından devam ettiriliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.