Fransız Kevin Aşkı İçin Müslüman Oldu, Adı Artık Adem

Fransa'da Yörük kızı Seda Duman ile tanışıp evlenmeye karar veren Kevin Suyon Müslüman olmaya karar verdi. Adını Adem olarak değiştiren damat Yörük geleneklerine uygun bir düğünle dünya evine girdi.
Fransız Kevin Aşkı İçin Müslüman Oldu, Adı Artık Adem
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yıllar önce gurbetçi olarak gittikleri Fransa’da yaşayan Duman ailesinin kızı Seda, lise yıllarından beri birlikte olduğu Kevin Suyon ile evlenmeye karar verdi. İkili evlilik kararı aldıktan sonra Fransız genç Müslüman olmaya karar verdi, adını da Adem olarak değiştirdi.

“ADEM HEP İSTİYORDU”

İzmir Bornova’ya gelerek, Yörük geleneklerine uygun bir biçimde nişanlısı ile evlenen Adem’e Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve Yörük poşusu hediye edildi. Taze damat karısını ve Türkleri çok sevdiğini söylerken gelin Seda “Adem hep Türk düğünü olsun istiyordu, Müslüman oldu ve Türk geleneklerine göre evleniyoruz. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“İSLAMİYET İLE ŞEREFLENDİ”

Düğüne gelen Bornova Yörükler Derneği Başkanı Ramazan Dumanlı ve Hüseyin Topuz ise bu anlara şahitlik etti. Topuz, “Her iki aileyi ve çocuklarımızı tebrik ediyoruz. İslamiyetle şereflenen damadımız, güzel dinimizi öğrenip yaşasın diye Kur’an veriyoruz. Aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatsınlar, bu al bayrağın kıymetini bilsinler diye bayrak veriyoruz. Türk geleneklerini öğrenip, çocuklarına da öğretsinler diye Yörük poşusu veriyoruz. Allah ömür boyu mutluluklar versin” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.