Fransız doktor Ramazan ibadetiyle tükürmeyi karıştırınca tepki yedi!

Tükürmenin ramazan ayı ibadeti olduğunu anlatan Fransız doktor Pascal Astagneau büyük tepkilere sebep oldui. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Fransa İslamofobi Gözlemevi'nin Başkanı Abdullah Zekri, doktorun Müslümanlardan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Fransız doktor Pascal Astagneau’nun “tükürmenin Ramazan ayı ibadeti olduğunu” iddia etmesi tepkiye neden oldu.

Fransa’daki Müslümanların çatı kuruluşu Fransa İslam Konseyi (CFCM) bünyesinde faaliyet gösteren Fransa İslamofobi Gözlemevi’nin Başkanı Abdullah Zekri, yaptığı yazılı açıklamada, bir bilim insanının bu cümleyi sarf etmesinin üzücü olduğunu söyledi.

“Gerçek dışı bu cümle, sahibini itibarsızlaştıran ve daha da önemlisi ülkede hakim olan İslamofobi duygularını kuvvetlendiren ve Müslüman toplumuna kötü niyetli kuvvetlerin toplumun bir kısmını gizli maksatlarla dışlamaya çalıştığını doğrulayan provokasyondur.” ifadesini kullanan Zekri, Astagneau’nun kamuoyunda Müslümanlardan özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

Zekri, doktorun bu sözlerine karşı Görsel İşitsel Yüksek Konseyine (CSA) konuyla alakalı girişimde bulunduğunu ifade etti.

Bu sözlerin cezalandırılması için hukuki yollara başvurabileceğine dikkati çeken Zekri, televizyon kanalını sorumluluk almaya ve doktorun sözleri yüzünden yaralanan milyonlarca Müslüman’a özür dilemeye çağırdı.

Astagneau, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının konuşulduğu CNEWS kanalındaki programda sunucunun sorusu üstüne “tükürmenin ramazan ayı ibadeti olduğunu” ileri sürmüştü.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı