Fransız Basını A Milliler’i Konuşuyor

Dün akşam oynanan Moldova-Türkiye maçından 4-0’lık bir galibiyetle ayrılan Türkiye, Fransız basınında geniş yer buldu. Fransız basını, liderliği ikili averajla ellerinden alan Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başarısından tedirgin.

Dün akşam oynanan Moldova- Türkiye maçının 4-0’lık bir galibiyetle Türkiye lehine sonuçlanmasının ardından Avrupa basını Türkiye A Milli Futbol Takımı’na geniş yer verdi. Özellikle Fransız basınında yer alan haberlerde, son Dünya Şampiyonu’nu yenen ve grupta ikili averajda Dünya Şampiyonu’nu geride bırakan Milliler’in başarısı, genç ve yetenekli oyuncuların başarılı teknik adam Şenol Güneş’le uyum içinde ilerlemelerine bağlandı.

TÜRKİYE İKİLİ AVERAJLA LİDER

Liderliği şuan ki şartlarda ikili averajda Türkiye’ye bırakmak zorunda kalacak Fransızlar, bu durumun kendilerini tedirgin ettiğinini basında bolca ifade etti. Türk Milli Takımı’nın genç, yetenekli ve takımla uyumlu olduğunu ifade eden haberler de, Şenol Güneş’in de Türkiye’nin en iyi teknik adamlarından birisi olduğu belirtildi.

Türkiye, Fransa ile deplasmanda oynayacağı maçı da kazanarak kalan son 4 maçında daha önce görülmemiş bir başarıya imza atmak istiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı