Fransa’da Ulusal Yas İlan Edildi!

Fransa'da hayatını kaybeden eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac için ulusal yas ilan edildi. Cenaze törenine çok sayıda ülkenin lideri katıldı.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın ölümü üzerine ülkede ulusal yas ilan edildi. Eski Cumhurbaşkanı için düzenlenen cenaze törenine, çok sayıda ülkenin lideri katıldı.


Paris’te düzenlenen cenaze törenine, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ABD’nin eski Başkanı Bill Clinton, ülkenin eski cumhurbaşkanları Nicolas Sarkozy ve François Hollande ile birlikte siyasi parti liderleri ve Chirac’ın ailesi katıldı. Törene çok sayıda Fransız vatandaş da katılım gösterdi.

TÜRKİYE’Yİ BÜYÜKELÇİ TEMSİL ETTİ

Cenaze töreninde Türkiye’yi, Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa temsil etti. Fransız vatandaşlar da Chirac’ı son yolculuğunda yalnız bırakmamak adına kilisenin önünde toplandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı